Home > Závody > SP Annecy: Dahlmeierová má první výhru v sezóně, Kuzminová žlutý trikot

SP Annecy: Dahlmeierová má první výhru v sezóně, Kuzminová žlutý trikot

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová už zase vítězí. Po zmeškaném úvodu sezóny se vrací do loňské formy, což potvrdila výhrou ve stíhacím závodě v Annecy. Druhá skončila Anastasia Kuzminová, která ponese v zítřejším závodě s hromadným startem žlutý trikot.

Dahlmeierová dostala šanci a už ji nepustila

Stíhací závod dostal skvělou zápletku už na úvodní střelbě. Vedoucí Anastasia Kuzminová ji totiž vůbec nezvládla a takřka v bezvětří udělala tři chyby. To byla velká šance pro Lauru Dahlmeierovou. A Němka ji naplno využila.

Svou střeleckou formu demonstrovala třemi nulami, jednou minula až na poslední stojce. Tím ještě vrátila do hry Slovenku, ale i ta zamířila na trestné kolo. Dahlmeierová se tak dostala do cíle o 14 dříve a poprvé v sezóně a už poosmnácté v kariéře zvítězila.

Kuzminové stačilo druhé místo k tomu, aby v celkovém pořadí přeskočila dnes pátou Denise Herrmannovou a desátou Kaisu Mäkäräinenovou. Za svůj výsledek vděčila hlavně druhému nejrychlejšímu běhu.

Vittozziová podruhé v kariéře na pódiu

Italský biatlon má možná novou jedničku. Teprve 22letá Lisa Vittozziová předvedla další profesorský výkon na střelnici. Po chybě na úvodní ležce už byla neomylná a pohodlně si dojela pro třetí příčku, celkově už je čtvrtá.

Dobrou formu opět potvrdila čtvrtá Švýcarka Selina Gasparinová. Zlepšenou výkonnost potvrdila i šestá Američanka Susan Dunkleeová. Obě zaznamenaly nejlepší výsledek v sezóně. Nejvýše z domácím biatlonistek byla opět sedmá Justine Braisazová.

Ještě před poslední položkou to vypadalo, že si pro další pódium dojede Vita Semerenková. Ještě ke třem nulám přidala tři trestné okruhy a skončila osmá, těsně před svou sestrou Valj. Z dalších výsledků můžeme vyzdvihnout životní osmnáctou příčku Emmy Lunderové z Kanady.

Lisa VittozziováFoto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Zbranek)

Češky neoslnily

Velmi dobře měly rozjetý závod Veronika Vítková a Jessica Jislová. Až do třetí střelby se pohybovaly ve druhé desítce, jenže dvě chyby na úvodní stojce je hodně zbrzdily. A nepřesnosti přišly i na závěrečné střelbě. Se čtyřmi trestnými koly skončila Vítková 38., Jislová pak 40.

Nejlepší z Češek tak nakonec byla Eva Puskarčíková. Té se naopak nepovedl start, když hned po úvodní střelbě musela dvakrát kroužit. Pak ale vystřihla tři svižné střelby s jedinou chybou a propracovala se na 25. příčku. Díky tomu se představí i v zítřejším hromadném startu. Střelecky se nevedlo Markétě Davidové, která uzavřela výsledkovou listinu.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
25. Eva Puskarčíková 2+0+0+1 1:41,0 4. +1:00,8 31.
38. Veronika Vítková 0+1+2+1 1:50,0 13. +1:40,0 50.
40. Jessica Jislová 0+0+2+2 1:54,0 20. +1:29,2 44.
58. Markéta Davidová 3+3+2+2 2:25,0 58. +1:11,1 36.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *