Home > Preview > SP Annecy: Johannes Bø bude útočit na zlatý hattrick (startovní listiny)

SP Annecy: Johannes Bø bude útočit na zlatý hattrick (startovní listiny)

Johannes Thingnes Bø

Kalendářní rok 2017 uzavřou ve fracouzském Annecy závody s hromadným startem. Největší pozornost bude opět upřena na souboj Johannes Thingnes Bø versus Martin Fourcade. Mezi ženami bude zase Anastasia Kuzminová usilovat o udržení žlutého trikotu.

Závod s hromadným startem žen
Neděle 17. 12. | 11:45
cze 14. Vítková, 29. Puskarčíková
Startovní listina

Která biatlonistka stráví Vánoce ve žlutém? Definitivní odpověď dá hromadný start, před kterým má Anastasia Kuzminová nejlepší výchozí pozici. Na Kaisu Mäkäräinenovou má náskok pěti bodů, na Denise Herrmannovou dokonce dvanácti.

Pro Kuzminovou hovoří i fantastická běžecké forma. Možná ještě trochu lepší než u Mäkäräinenové a Herrmannové, které navíc nejsou tak stabilní na střelnici. Tam se naopak skvěle vede vítězce včerejší stíhačky Lauře Dahlmeierové. Po nemoci už jí to začíná i dobře odjíždět.

Na kvalitní střelbu musí spoléhat Lisa Vittozziová či sestry Semerenkovy. Dlouhý hromadný start by ale mohl sednout kvatinějším běžkyním, jakými jsou Justine Braisazová či Dorothea Wiererová.

Na startu budou i dvě Češky. Veronika Vítková získala právo závodit díky stabilním výkonům. Včerejšek snad byl výjimkou, i když Vítková vypadala, že toho má na trati víc než plné zuby. Díky výsledkům v Annecy si prestižní masák zajede i Eva Puskarčíková.

Závod s hromadným startem mužů
Neděle 17. 12. | 14:30
Startovní listina

Souboj Johannes Thingnes Bø versus Martin Fourcade, díl osmý. Na výhry zatím vede Nor v poměru pět ku jedné. Je nejrychlejší na trati a nechybuje. Proto i dnes dostane nálepku největšího favorita. Jako třetí biatlonista v historii by mohl nastřádat pět výher v řadě.

Fourcadovi zase půjde o to, aby konečně potěšil domácí fanoušky výhrou. Zatím se jeho výhry nedočkali. Slabinou Fourcada by mohla být snaha vyrovnat se v rychlosti střelby Norovi. Přímý souboj k tomu bude svádět a Fourcade si už několikrát ověřil, že je lepší zastřílet mírně pomaleji než , ale zato přesně.

K velkým favoritům by měli patřit i Anton Šipulin a Simon Schempp. Právě Schempp v minulé sezóně ovládl dva hromadné starty a až do jejího konce se rval s Fourcadem o malý křišťálový glóbus.

Pak tu budou další jména v čele s rychlým Lukasem Hoferem, s Jakovem Fakem či s Tarjeim Bøm. Naopak poprvé od Oberhofu 2010 schází na startu čeští reprezentanti.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *