Home > Závody > SP Antholz: Schempp zvítězil v italském středisku popáté v řadě. Krčmář 21.

SP Antholz: Schempp zvítězil v italském středisku popáté v řadě. Krčmář 21.

Simon Schempp

Simon Schempp

Foto: Simon Schempp (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Čtvrtou výhru v sezóně si dnes ve sprintu v italském Antholzi připsal Němec Simon Schempp a ukázal, že mu zdejší tratě nadmíru sedí. Roli české jedničky zastal 24. Michal Krčmář.

Rychlý konec Moravcových nadějí

Na startu sprintu bylo celkem 106 závodníků a 104 z nich se po první střelbě dostalo před Ondřeje Moravce. První Čech na startu udělal celkem tři chyby a dost možná prožil nejhorší start do závodu ve své kariéře. Nejlépe si z našich vedl trochu překvapivě Tomáš Krupčík, jenž držel s nulou 18. místo. Stejně dobře se střelecky vedlo i Michalu Šlesingrovi, Michalu Krčmářovi a Jaroslavu Soukupovi. Čelo však patřilo jiným. Do jedné sekundy se vešlo kvarteto Simon Eder, Emil Hegle Svendsen, Anton Šipulin a Lukas Hofer.

Schempp – specialista na Antholz

Simon Schempp po nemoci dlouho optimální formu nehledal. Dnes mu to šlo tradičně dobře na trati a když přidal druhou nulu, tak byl rázem velkým kandidátem na vítězství. Několik biatlonistů se po druhé střelbě přihlásilo do souboje o zlato, Němec však svou pozici o 6 vteřin udržel. Natáhl tak sérii triumfů z Antholze na číslovku pět, ve sprintech zkompletoval hattrick.

Včera se dařilo Ruskám, dnes jejich mužským protějškům. Maxim Cvetkov vystoupal poprvé v kariéře na stupně vítězů, obsadil druhou příčku. Pátý Anton Šipulin byl zase nejlepším chybujícím biatlonistou. Nejnižší pódiový stupínek zabral Tarjei Bø, jenž těsně zdolal Jeana-Guillaumeho Béatrixe. Velmi spokojen dnes může být 7. Bulhar Krasimir Anev.

Podruhé v řadě byl nejlepším Čechem Michal Krčmář. S jednou chybou mu to dalo na 24. místo. Za nula střílel Jaroslav Soukup, což je velmi potěšitelné. Už trochu méně příjemné byly technické problémy při střelbě či pomalejší běžecký čas. Výsledkem je 30. příčka. Na body se dostali i 37. Michal Šlesingr a 38. Tomáš Krupčík. Oba minuli dvakrát vestoje. To Ondřej Moravec na stojce vyčistil všechny terče, ale stropem mu po nepovedené ležce bylo 54. místo. Podobný osud potkal i Adama Václavíka, u něj však musíme 55. příčku hodnotit kladně. Český mladík totiž poprvé nakoukne do stíhacího závodu, stejně jako jeho pět kolegů. Začíná se zítra v 15:15, dvě hodiny po ženách.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. J. Bø (20:49,3), 2. Eberhard (+9,2), 3. Schempp (+16,1) – 23. Šlesingr (+42,4), 33. Krčmář (+51,6), 36. T. Krupčík (+53,8), 41. Moravec (+56,2), 52. Soukup (+1:08,9), 57. Václavík (+1:19,2)

Střelecké časy: 1. Cvetkov, Eder, Garaničev a Šipulin (49,0) – 33. Václavík (+8,0), 38. T. Krupčík (+9,0), 54. Krčmář (+11,0), 66. Moravec (+13,0), 93. Šlesingr (+20,0), 104. Soukup (+27,0)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *