Home > Závody > SP Antholz: Šipulin ukončil nadvládu Schemppa. Oslavenec Krčmář skončil 13.

SP Antholz: Šipulin ukončil nadvládu Schemppa. Oslavenec Krčmář skončil 13.

Anton Šipulin

Anton Šipulin

Foto: Anton Šipulin (© biathlonrus.com)

Simon Schempp vyhrál v Antholzi už pětkrát v řadě, v dnešní stíhačce však šestou výhru nepřidal. Porazil ho totiž Rus Anton Šipulin. Parádní dárek k narozeninám si dal 13. Michal Krčmář.

Trio na čele

Vítěz sprintu Simon Schempp odstartoval do stíhacího závodu výborně. Krátce po první střelbě už měl ovšem na svých zádech Simona Edera a Antona Šipulinu. Naopak zmizel včera druhý Maxim Cvetkov. Důvodem byly čtyři chyby. Nulou vstoupily do závodu dva Češi – 17. Michal Krčmář a 26. Tomáš Krupčík.

Díky rychlé střelbě se v polovině závodu dostal do vedení Eder. Rozestup 8 vteřin však Schempp rychle sjel. Ztrátu stahoval i Šipulin, jenž musel na jedno trestné kolo. Návštěvě nepopulárního kolečka se nevyhnuli ani Michal Krčmář s Tomášem Krupčíkem. Oba se však stále drželi v první třicítce.

Rychlý Šipulin

Jednu minelu vyrobil na třetí střelecké zastávce Eder, čímž ztratil kontakt s vedoucím duem. Schempp se Šipulinem totiž trefili všechny terče. Obdobně si vedli i bratři Johannes a Tarjei Bøovi spolu s Martinem Fourcadem, čímž se přihlásili do medailové bitvy. Čistá střelba znamenala posun pro české duo K – Krčmář a Krupčík.

Na závěrečné položce jsme mohli sledovat dramatický souboj o vítězství. „Dole“ byl nejprve Šipulin, jenž minul jeden terč. Schempp si dával na svých ranách daleko víc záležet, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Jednou totiž stejně minul a následoval Rusa na trestném kole.

Anton Šipulin však měl k dispozici náskok 7 vteřin, který byl naprosto dostatečný, neboť po trati letěl. Šipulin tak ovládl osmý závod Světového poháru v kariéře, z toho čtvrtý v Antholzi. Simon Schempp už jen kontroloval druhou pozici. O bronz svedli velkou bitvu Johannes Bø a Martin Fourcade. Poslední metry vyšly lépe Norovi, Francouz se spokojil se čtvrtým místem. I toto umístění mu pomohlo zvýšit náskok v čele SP na 161 bodů. Celkově druhý Tarje Bø dnes totiž dojel osmý. Fourcade přitom startoval až z 28. místa a nahoru si musel pomoct čistou střelbou. Druhý zajímavý posun měl na svědomí 7. Rus Anton Babikov. Pro životní výsledek vyrážel až z 31. startovní pozice.

Krčmářova oslava

Po dojezdu zářil Michal Krčmář štěstím. Měl k tomu řadu důvodů. Na střelnici si vedl mimořádně, chyboval jen jednou. Na trati to taky nebylo zlé, a tak je výsledkem velmi solidní 13. příčka. Krčmář už potřetí v řadě vládl českým biatlonistům a ve Světovém poháru figuruje na 26. místě jako druhý nejvýše postavený Čech. Ideální dárek k jeho dnešním 25. narozeninám.

Dvě nepřesnosti na závěrečné střelbě můžou trochu mrzet Tomáše Krupčíka, ale opravdu jen trochu. Konečná 25. příčka je vyrovnáním jeho druhého nejlepšího výsledku v kariéře. Pro Tomáše je to 9. umístění na bodech v kariéře. Bodová konta si rozšířili dále 32. Michal Šlesingr a 38. Jaroslav Soukup. Ondřeji Moravcovi se opět nevedlo a obsadil 46. místo. Adam Václavík zakončil svou premiérovou stíhačku na 49. pozici.

Šestý díl Světového poháru uzavřou nedělní štafety. Ženy jedou v 11:30, muži ve 14:40.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Garaničev (27:12,9), 2. J. Bø (+1,5), 3. M. Fourcade (+3,7) – 23. Krčmář (+43,1), 24. Šlesingr (+43,7), 26. T. Krupčík (+46,0), 32. Soukup (+52,9), 40. Moravec (+1:05,0), 43. Václavík (+1:18,0)

Střelecké časy: 1. Eder (1:26,0), 2. Babikov (+11,0), 3. Lesser a Šipulin (+13,0) – 7. Václavík (+16,0), 18. T. Krupčík (+22,0), 28. Moravec (+29,0), 35. Soukup (+31,0), 37. Šlesingr (+32,0), 45. Krčmář (+36,0)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *