Home > Závody > SP Canmore: Hromadný start přinesl životní triumf Windische. Moravec končí po boji 9.

SP Canmore: Hromadný start přinesl životní triumf Windische. Moravec končí po boji 9.

Dominik Windisch

Dominik Windisch

Foto: Dominik Windisch (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Závod s hromadným startem plný chyb dnes v kanadském Canmore ovládl Ital Dominik Windisch. Ondřej Moravec i přes výkonnostní útlum bere solidní 9. příčku.

Přehlídka chybujících

V Canmore stejně jako včera během sprintu žen zlobil vítr. Biatlonisté to poznali již na první položce. Pět přesných zásahů zapsali pouze Simon Eder, Simon Desthieux, Arťom Pryma a Matej Kazár. Dobře si vedl jen jednou nepřesný Ondřej Moravec, naopak Michalové Krčmář a Šlesingr museli na dvě trestná kola. Stejnou bilanci měl i Martin Fourcade, Simon Schempp musel kroužit dokonce třikrát.

Eder zvládl čistě i druhou střelbu, což mu zaručilo více než 20sekundové vedení na taktéž bezchybného, ale pomalejšího Prymu. Za Ukrajincem už byla větší skupina závodníků včetně rychlého M. Fourcada. Moravec zapsal druhou nepřesnost a docvakl se na něj nyní 100% Krčmář.

Windischův velký den

První stojka nevyšla Ederovi, udělal hned tři chyby. Vedení tak přepustil Fillonu Mailletovi. Zhruba 10 vteřin za ním se držel Lotyš Rastorgujevs a o další kousek zpět stíhací skupina zhruba 6 biatlonistů. Mezi nimi ovšem už chyběl M. Fourcade, jenž mířil třikrát nepřesně. Nula posunula Ondřeje Moravce na 15. příčku.

Po závěrečné střelbě držel vedení Fillon Maillet. Jeho 14sekundový náskok se však nakonec neukázal jako dostatečný. Postupně do stáhli Windisch, Rastorgujevs a Doll. Nejvíce sil měl v závěru Ital Dominik Windisch, který dosáhl na premiérové vítězství ve své kariéře. Druhá příčka připadla Benediktu Dollovi, čímž si tento Němec vyrovnal osobní maximum. Quentinu Fillonu Mailletovi byl útěchou bronz.

Andrejse Rastorgujevse ještě v závěru zdolal Dominik Landertinger. I přes 6 chyb si pro slušné 6. místo přijel Martin Fourcade, čímž znovu upevnil své vedení ve SP.  Životní závod jel 10. Matej Kazár.

Těsně před Slovákem proťal cílovou pásku 9. Ondřej Moravec. Český reprezentant dnes chyboval pouze dvakrát a popáté v sezóně figuruje v TOP10. Navíc se v pořadí disciplíny posunul na výborné čtvrté místo. Střelecky se dnes vůbec nevedlo 25. Michalu Krčmářovi a 30. Michalu Šlesingrovi.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Doll (35:41,2), 2. M. Fourcade (+1,2), 3. Windisch (+17,2) – 18. Krčmář (+1:07,4), 19. Moravec (+1:20,2), 25. Šlesingr (+1:49,4)

Střelecké časy: 1. Eder (1:31,0), 2. Béatrix (+12,0), 3. Smith (+13,0) – 19. Moravec (+29,0), 23. Krčmář (+36,0), 26. Šlesingr (+40,0)

Výsledkový servis

Výsledky závodu s hromadným startem

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *