Home > Závody > SP Canmore: Po špatném úvodu berou Češi 10. místo. Německo suverénně vítězí

SP Canmore: Po špatném úvodu berou Češi 10. místo. Německo suverénně vítězí

Franziska Preußová

Franziska Preußová

Foto: Franziska Preußová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Po první úseku poslední, nakonec Češi vybojovali alespoň elitní desítku. Smíšenou štafetu, jež byla posledním závodem v kanadském Canmore, zcela jasně ovládlo Německo.

Rychlý konec českých nadějí

Vítr zdaleka nezlobil tak jak v minulých závodech, 21 z 22 závodnic zvládno úvodní položku bez trestného kola. Tou jedinou kroužící byla Veronika Vítková. U české stálice přišel nevídaný zkrat, z osmi pokusů zamířila jen dvakrát přesně. Tři trestné okruhy odsoudily českou štafetu po prvním úseku na poslední místo s hrozivou ztrátou více než dvou minut na vedoucí Švýcarsko, jemuž závod výborně rozjela Selina Gasparinová. S nepatrným odstupem předávala na druhé pozici Italka Wiererová a na třetí Němka Hildebrandová.

Po druhém úseku se vyhouplo na první příčku Německo. Franziska Preußová musela jen jednou dobíjet a přivezla náskok 23 vteřin na druhé Norsko. Solemdalová svým výkonem příjemně překvapila, stejně jako za třetí Švédsko jedoucí Brorssonová. Na čtvrtou příčku se propadla Karin Oberhoferová, jež musela využít všech 6 náhradních nábojů a také absolvovat 150 metrů. Gabriela Soukalová zvládla svůj kus práce výborně, na střelbě jen jednou zaváhala a dostala za svá záda 8 štafet.

Německá suverenita

S naprostou bravurou prolétl třetím úsekem Arnd Peiffer. Především jeho 100% střelecká bilance zaručila již více než minutový náskok na druhou Itálii. Spolu s Lukasem Hoferem přijel na předávku ještě Nor Alexander Os. Pak následoval větší rozestup a za ním USA, Rusko a Švédsko. Vynikající výkon ukázal Michal Šlesingr. Dobře bežel, dovolil si jediný omyl na střelnici a posunul českou štafetu již na 9. příčku, nedaleko 7. Kanady.

Poslední úsek v podání Simona Schemppa už byl pouhou formalitou a řešil se pouze výsledný náskok. Ten se zastavil na hodnotě 1:12,9 a to jen proto, že Němec závěrečné metry viditelně vypouštěl a užíval si pocitu vítězství. O další pozice už se ovšem tvrdě bojovalo. Dle předpokladů nakonec Itálii zaručil stříbro Dominik Windisch. Rozhodně méně očekávané však bylo třetí místo Norska. Málo známý Haavard Bogetveit se nezalekl odpovědnosti a i přes slabší běh za sebou těsně udržel Američana Lowella Baillyho.

Pátá příčka putovala do Francie a ta šestá nikam nemusela. Kanaďanům se tak na domácí půdě vedlo velmi slušně. Pozitivně mohou závod hodnotit i 7. Švýcaři či 9. Švédi. Méně spokojení už budou 8. Rusové a 10. Češi. Zdálo se, že by Ondřej Moravec mohl atakovat i první šestku, trochu ho však zbrzdily dvě dobíjení.  V kontextu 22. pozice po první čtvrtině však závěr elitní desítky pro český tým nevyzní tak špatně.

Světový pohár pokračuje ve čtvrtek v americkém Presque Isle.

Pořadí na jednotlivých úsecích

První úsek: 1. S. Gasparinová (15:18,1), 2. Wiererová (+0,4), 3. Hildebrandová (+1,4) – 22. Vítková (+2:07,3)

Druhý úsek: 1. Brorssonová (15:37,2), 2. Mäkäräinenová (+1,8), 3. Preußová (+2,9) – 4. Soukalová (+4,6)

Třetí úsek: 1. Peiffer (17:01,5), 2. Hofer (+2,5), 3. Šlesingr (+4,5)

Čtvrtý úsek: 1. S. Wiestner (16:46,4), 2. Fillon Maillet (+11,4), 3. Green (+19,0) – 5. Moravec (+43,5)

Výsledkový servis

Výsledky smíšené štafety

Analýza závodu

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národu mužů

Pořadí Poháru národů žen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *