Home > Závody > SP Chanty-Mansijsk: Julian Eberhard slaví premiérový triumf. Šlesingr ve sprintu 12.

SP Chanty-Mansijsk: Julian Eberhard slaví premiérový triumf. Šlesingr ve sprintu 12.

Julian Eberhard

Julian Eberhard

Foto: Julian Eberhard (© FB stránka J. Eberharda)

Ve 29 letech se dočkal Julian Eberhard prvního triumfu ve své kariéře, když ovládl dnešní sprint v Chanty-Mansijsku. Michal Šlesingr obsadil solidní 12. příčku.

Rakousko-německá dominance

Připravenost lyží dnes v Chanty-Mansijsku větší roli než obykle. Na práci servismanů si rozhodně nemohli stěžovat reprezentanti Rakouska a Německa. Po první střelbě se dostal do vedení Julian Eberhard, ale jeho střelecká úspěšnost vestoje mu nedávala přílišné šance na úspěch. Výjimka však tentokrát potvrdila statistické pravidlo. Eberhard dal druhou nulu a do závěrečného kola šel s náskokem dvou sekund na rovněž čistého Simona Schemppa. Na posledním mezičase už vedl o 2,6 vteřiny Němec, ale v cíli se přece jen radoval Rakušan. Schemppa porazil o 1,1 sekundy a nejen, že poprvé v kariéře vyhrál, ale také premiérově vystoupal na bednu.

V Rusku se pravidelně daří Arndu Peifferovi a bylo tomu tak i dnes. Na třetím místě ztrácel 23 vteřin. Vedlo se i dalším Němcům, pátému Eriku Lesserovi a osmému Benediktu Dollovi. Rakouský úspěch zase podtrhl čtvrtý Dominik Landertinger. Nejlepším biatlonistou mimo Rakousko a Německo byl 6. Američan Tim Burke.

Několik zlamání

Dnešní závod se vůbec nepovedl Martinu Fourcadovi, jehož čtyři chyby odsoudily k poslednímu bodovanému místu. Ještě zklamanější však mohou být domácí Rusové. Nejlepší z nich, Alexej Slepov, skončil až 23. Naprosto vyhořel 45. Anton Šipulin.

Michal Šlesingr potvrdil, že v Chanty-Mansijsku obvykle bývá nejlepším českým závodníkem. Sice chyboval hned na úvodní položce, tu druhou ale zvládl čistě a útočil na elitní desítku. Nakonec z toho je 12. místo. Body zapisují i další tři Češi, 25. Ondřej Moravec, 27. Jaroslav Soukup a 39. Michal Krčmář. Adam Václavík obsadil 72. příčku.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Schempp (22:36,3), 2. Eberhard (+4,0), 3. Landertinger (+17,1) – 15. Šlesingr (+41,1), 23. Moravec (+57,7), 29. Krčmář (+1:03,5), 32. Soukup (+1:09,9), 39. Václavík (+1:23,4)

Střelecké časy: 1. Volkov (42,1), 2. Darožka (+5,3), 3. Eberhard (+6,3) – 45. Moravec (+19,7), 67. Šlesingr a Václavík (+23,6), 70. Soukup (+24,1), 75. Krčmář (+25,4)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Konečné pořadí disciplíny

Konečné pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *