Home > Závody > SP Hochfilzen: Charvátová si vyjela životní páté místo! Dominovaly Němky

SP Hochfilzen: Charvátová si vyjela životní páté místo! Dominovaly Němky

Franziska Hildebrandová

Franziska Hildebrandová

Foto: Franziska Hildebrandová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Dnešní den si bude dlouho pamatovat Lucie Charvátová. Závodnice, která dosud ve Světovém poháru nebodovala, si dojela v Hochfilzenu pro fantastické páté místo! Českou radost umocňuje 8. Gabriela Soukalová, jež udržela žlutý trikot. Vítězkou sprintu je Franziska Hildebrandová.

Německý závod

Takové dominance jedné země je nevídaná. Němky zabraly v Hochfilzenu kompletní stupně vítězů. Zkušená Franziska Hildebrandová dlouho čekala na vítězství a dočkala se teď. Cestou k maximu byla pro 28letou biatlonistku kombinace rychlého běhu a bezchybné střelby. Premiéru slavila i druhá v cíli. Maren Hammerschmidtová odstartovala až s číslem 106 a mezi favoritky se rozhodně neřadila. Stejně jako vítězka ale střílela čistě a vystoupá na premiérovou bednu. Radost musela mít i třetí Miriam Gössnerová. Populární Němka snad konečně stabilizovala střelbu a po třech letech se vešla do TOP3.

Fantastická Charvátová

Čeští trenéři již před začátkem sezóny avizovali, že bude Lucie Charvátová v případě dobré střelby hodně vysoko. A věděli, proč to říkají. Teprve 22letá bývalá běžkyně na lyžích začala závod velmi rychle. Trochu ji zbrdila jedna chyba na úvodní položce, dobrým během se však nadále držela ve hře o příčky nejvyšší. Na stojce si pak počínala jako rutinérka, spadly jí všechny terče! Lucka dokonce bojovala o stupně vítězů, na které jí nakonec scházelo 3,5 vteřiny. Dostala se před ní ještě čistá Francouzka Anois Bescondová, ale to nic neměnilo na oslavě životního výsledku.

Soukalová stále žlutá

Kvalitní 6. příčkou odstartovala sezónu další z Němek Laura Dahlmeierová, jež vinou nemoci přišla o závody v Östersundu. Dvě nuly pomohly k rovněž hodnotnému 7. místu Juliji Džimové z Ukrajiny. Osmá pozice již byla v držení Gabriely Soukalové. Ta do závodu odstartovala se žlutočerveným startovním číslem pro vedoucí ženu Světového poháhu a sprintu.  Tento trikot také uhájila, dobrý běh a jedna chyba vestoje ji zařadily na 8. příčku. Její největší konkurentka Marie Dorinová Habertová uzavřela první desítku a ztrácí nyní na Češku 8 bodů.

Pro velmi slušné 12. místo si v domácím prostředí dojela Lisa Hauserová. Méně spokojené budou 21. Preußová, 28. Mäkäräinenová, 30. Eckhoffová nebo 33. Va. Semerenková.

Češky: čtyřikrát body a rychlé časy

Už je poslední dobou dobrým zvykem, že to českým biatlonistkám dobře běží. Tak tomu bylo i dnes. O to větší škoda je dvou chyb Evy Puskarčíková. Na její poměry nadprůměrný výkon na trati ji však vynesl na solidní 24. místo. Tři minely vleže připravily o dobrý výsledek Veroniku Vítkovou. Ani nula na stojce jí nepomohla výš než na 32. příčku. Dobře rozjetý závod si dvojkou vestoje a pádem v posledním okruhu pokazila 47. Jitka Landová.

Zítra v 11:30 odstartují závodnice do stíhacího závodu. Ještě předtím, dnes od 14:30, budeme moci fandit ve sprintu českým mužům.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Mäkäräinenová (17:40,2), 2. Dorinová Habertová (+6,1), 3. Eckhoffová (+14,7) – 8. Vítková (+24,0), 9. Charvátová (+26,7), 10. Soukalová (+28,4), 22. Puskarčíková (40,0), 34. Landová (59,4)

Střelecké časy: 1. Zdoucová (49,0), 2. Hauserová (+2,0), 3. Wiererová (+3,0) – 15. Puskarčíková a Charvátová (+10,0), 45. Soukalová a Vítková (+14,0), 80. Landová (+22,0)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *