Home > Preview > SP Kontiolahti 2017: Startovní listiny stíhacích závodů

SP Kontiolahti 2017: Startovní listiny stíhacích závodů

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová se může už dnes v Kontiolahti radovat z velkého křišťálového glóbusu. Martin Fourcade zase bude ve stíhacím závodě atakovat malý křišťálový glóbus. A Ondřej Moravec další pódium.

Stíhací závod mužů
11. 3. | 12:00
cze 2. Moravec, 14. Krčmář, 35. Šlesingr
Startovní listina

Další závod a další velké výzvy pro Martina Fourcada. Malý křišťálový glóbus za stíhací závody už mu skoro říká pane. Francouzovi stačí, když dnes neztratí na Antona Šipulina víc než 48 bodů, což je na 99 % jisté. Pokud navíc vyhraje, tak dorovná absolutní rekord v počtu výher v jedné sezóně. Ten zatím drží Magdalena Forsbergová, která v sezóně 2000/2001 posbírala 14 triumfů.

Pro Fourcada hraje i fakt, že ovládl posledních šest stíhacích závodů. Dnes by ale mohl mít zdatného soupeře v Ondřeji Moravcovi, který ve sprintu oslnil čistou střelbou a třetím běžeckým časem. Do závodu vyrazí společně s Francouzem.

Útok chystají Norové. Emil Hegle SvendsenJohannes Thingnes Bø se budou dost možná snažit zlikvidovat společnými silami zhruba 10sekundovou ztrátu ještě do střelby. Další biatlonisté už ztrácí víc, ale rozhodně nejsou bez šance. Například 6. ze sprintu Simon Eder by se mohl se svou rychlopalbou dostat hodně vysoko. Na špičkový běh bude zase spoléhat Andrejs Rastorgujevs. Ze 7. místa třeba zaútočí na své premiérové pódium.

Stíhací závod žen
11. 3. | 15:15
cze 13. Koukalová, 32. Vítková, 45. Charvátová
Startovní listina

Pravděpodobnost, že Laura Dahlmeierová už dnes získá velký křišťálový glóbus, je vysoká. Německé suverénce bude stačit, když najede na Gabrielu Koukalovou 10 bodů. To je reálné vzhledem k tomu, že Dahlmeierová vystartuje do stíhacího závodu jako druhá, kdežto Koukalová jako třináctá.

S útokem na vítězství v dnešním klání už to může být těžší. Tiril Eckhoffová bude mít na startu k dobru 18 vteřin. Ve sprintu běžely obě biatlonistky podobně, a tak se bude rozhodovat především na střelnici. Tam by ale měla být Němka trochu silnější.

Dahlmeierová by mohla mít v úvodním kole na zádech Darju Domračevovou. Běloruska bude ale především spoléhat na kvalitní střelbu, podobně jako čtvrtá ze sprintu Ruska Darja Virolajnenová. Té by zase měla v úvodu dělat společnost Susan Dunkleeová. Američanka může vzhledem k své formě pořádně zamíchat medailovými boji.

Gabriela Koukalová bude muset mazat manko 52,6 sekundy. Do závodu půjde i s myšlenkou na malý křišťálový glóbus. V pořadí disciplíny je třetí s 299 body. Mäkäräinenová (322) své vedení kvůli špatné výchozí pozici pravděpodobně ztratí, to s Dahlmeierovou (313) to bude těžké.

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *