Home > Závody > SP Kontiolahti: Dahlmeierová slaví velký křišťálový glóbus. Koukalová 10.

SP Kontiolahti: Dahlmeierová slaví velký křišťálový glóbus. Koukalová 10.

Laura Dahlmeierová

Tři závody před koncem je rozhodnuto. Laura Dahlmeierová ovládla dnešní stíhací závod v Kontiolahti a s ním i celkové hodnocení Světového poháru. Její největší soupeřka Gabriela Koukalová skončila 10.

Dahlmeierová královnou letošní sezóny

Gabriela Koukalová dělala co mohla, ale bitvu o velký křišťálový glóbus neprodloužila. I když k tomu příležitost měla. Po třech nulách začínala spolu s Marii Dorinovou Habertovou na Lauru Dahlmeierovou dotírat. Poslední krok však nepřišel.

Koukalová udělala dvě chyby, Dorinová Habertová jednu a Laura Dahlmeierová žádnou. Němka si tak mohla v posledním kole užívat poklidnou jízdu za 10. výhru v sezóně a hlavně za premiérovým velkým křišťálovým glóbem. Navázala tak na pět let starý triumf Magdaleny Neunerové.

Premiérové pódium Vittozziové a posun Fialkové

Marie Dorinová Habertová se nakonec i po chybě na závěrečné střelecké zastávce udržela na druhé pozici. Pro skvělé třetí místo a premiérové pódium si dojela Italka Lisa Vittozziová, která musela jen na jedno trestné kolo.

To třetí ženě ze sprintu Darji Domračevové se na střelnici nevedlo, chybovala třikrát. Na trati to ale byla skoro ta stará dobrá Darja a propracovala se až na čtvrté místo, těsně za Italku. Vůbec nejlepšího času dosáhla ve stíhačce Paulína Fialková. Slovenka střílela čistě a odměnou jí byla životná pátá příčka. Startovala přitom až z 37. místa. Podobně skvělé posuny zaznamenaly i šestá Lisa Hauserová a sedmá Iryna Varvynecová. Také ony střílely čistě.

Zlepšení se povedlo i Gabriele Koukalové, i když nebýt zaváhání na poslední položce, tak mohlo být mnohem výraznější. Nakonec z toho bylo 10. místo. Umístění ze sprintu vylepšily i 24. Veronika Vítková a 34. Lucie Charvátová. Prvně jmenovaná chybovala třikrát, druhá čtyřikrát.

Střelecké časy
1. Iryna Varvynecová 1:32,0
2. Lucie Charvátová +8,0
3. Anastasija Merkušynová +13,0
24. Veronika Vítková +30,0
35. Gabriela Koukalová +36,0
Běžecké časy
1. Kaisa Mäkäräinenová 24:35,4
2. Justine Braisazová +2,1
3. Mari Laukkanenová +7,4
14. Gabriela Koukalová +28,9
25. Lucie Charvátová +49,1
27. Veronika Vítková +50,4

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *