Home > Závody > SP Kontiolahti: Herrmannová vyhrála poslední sprint i malý glóbus, Davidová pátá

SP Kontiolahti: Herrmannová vyhrála poslední sprint i malý glóbus, Davidová pátá

Denise Herrmannová po úspěchu v Novém Městě na Moravě ovládla i poslední sprint sezóny ve finském Kontiolahti a zajistila si malý křišťálový glóbus. Dařilo se také Markétě Davidové, která dojela pátá.

První glóbus pro Herrmannovou

Denise Herrmannová už poněkolikáté ukázala, že si umí poradit s náročnými podmínkami. V Kontiolahti dnes biatlonistkám během sprintu sněžilo a dost foukalo, což však Němka ustála s jednou chybou při střelbě vestoje. Na trati byla opět nejrychlejší a zvítězila s náskokem 20 sekund před svou krajankou Franziskou Preußovou. I Preußová chybovala jednou, navíc střílela velmi rychle.

Foto: Franziska Preußová (Autor: Petr Slavík)

Druhé vítězství ve sprintu v řadě zajistilo Herrmannové první malý křišťálová glóbus.

Foto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

Miniaturní náskok Wiererové

I přes dvě chyby na střelnici dnes dojela třetí Tiril Eckhoffová. To je velký problém pro Dorotheu Wiererovou. Italka dnes obkroužila tři trestná kola a skončila až 19. Tím přišla o malý křišťálový glóbus a oddálil se jí i ten velký.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Před zítřejší stíhačkou má po odpočtu dvou nejhorších výsledků k dobru pouhých 8 bodů na Eckhoffovou.

Další povedený sprint Davidové

Markéta Davidová v posledním sprintu sezóny potvrdila, že jí tato disciplína jde. Po třech bronzech brala tentokrát páté místo, když minula jediný terč a k tomu přidala 12. běžecký čas. V hodnocení disciplíny obsadila 8. pozici, celkově je 14.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Jeden z nejlepších závodů sezóny zajely čtvrtá Lisa Vittozziová a šestá Monika Hojniszová-Staręgová. Druhý nejlepší výsledek v kariéře zaznamenala sedmá Ruska Larisa Kuklinová a vůbec nejlepší osmá Francouzka Chloé Chevalierová. Maxima si vylepšily i 16. Jelena Kručinkinová, Ruska v běloruských službách, a 31. Susi Meinenová ze Švýcarska.

Foto: Pódium sprintu žen (Autor: Petr Slavík)

Velmi dobrý 15. běžecký čas měla Lucie Charvátová, po třech chybách byla 22. Těsně to na body nestačilo dvakrát nepřesné a v cíli 41. Jessice Jislové. Do stíhačky postoupila i 58. Eva Kristejn Puskarčíková, která šla na tři trestná kola.

Sobotní stíhací závody uzavřou tuto sezónu po tom, co trenérská rada rozhodla o zrušení nedělních závodů smíšených dvojic a štafet.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *