Home > Závody > SP Kontiolahti: Ve sprintu dominovala Ekchoffová. Koukalová byla 13.

SP Kontiolahti: Ve sprintu dominovala Ekchoffová. Koukalová byla 13.

Tiril Eckhoffová

Před týdnem v Pchjongčchangu o výhru těsně přišla, nyní už si ji Tiril Ekchoffová vzít nenechala. Ve sprintu v Kontiolahti ani jednou nechybovala a porazila druhou Lauru Dahlmeierovou o 18 vteřin. Gabriela Koukalová musela na trestné kolo a skončila 13.

Chyba tria nejlepších

Ve sprintu mužů se to nulami od začátku jen hemžilo, mezi ženami jsme museli čekat na první bezchybnou závodnici až do čísla 12, které nesla Franziska Hildebrandová. Ještě před ní bohužel chybovala Gabriela Koukalová. Nespadl jí jeden terč vestoje. To Kaisa Mäkäräinenová zarmoutila domácí fanoušky hned čtyřmi trestnými okruhy. Pořád ale byla před Evou Puskarčíkovou, která měla tři nepřesnosti.

Čistě naopak střílela Tiril Eckhoffová, která zároveň velmi rychle běžela. Po tom, co Laura Dahlmeierová minula jeden terč vestoje, se dramaticky zvýšila pravděpodobnost, že Norka vyhraje. Do posledního okruhu vjížděla s náskokem 14 sekund na Němku a 12,7 sekundy na Darju Domračevovou. Běloruska dala dvě nuly.

Eckhoffová vítězí před Dahlmeierovou

Pověstný drtivý finiš Laury Dahlmeierové se dnes nekonal. V závěrečném kole sice překonala Darju Domračevovou, ale na Tiril Eckhoffovou neměla nárok. Norka zvítězila s náskokem 18,3 sekundy a potřetí v kariéře tak vystoupala na nejvyšší stupínek. Naposledy vyhrála skoro přesně před rokem a také ve sprintu. Zlato z domácího Mistrovství světa ale přeci jen řadí výš.

Dahlmeierová sice přišla o sérii pěti výher v řadě, ale jinak mohla být spokojená. Díky druhému místu se oblékla do červeného trikotu a udělala výrazný krok k zisku velkého křišťálového glóbu. Pokud zítra získá o 10 bodů víc než Gabriela Koukalová, tak už může slavit.

Domračevová na pódiu

Podruhé po porodu a po svém návratu k biatlonu se vyšplhala Darja Domračevová na stupně vítězů. Na vítězku ztratila 20 sekund, naopak sama bude mít zítra ve stíhačce 15 sekund k dobru na čtvrtou Darju Virolajnenovou. Ruska letos kralovala IBU Cupu a nepochopilně dostala šanci ve Světovém poháru až nyní. A využila ji naprosto skvěle.

Skvělou formu potvrdila pátá Susan Dunkleeová. Američanka i přes trestný okruh natáhla sérii výsledků v TOP6 na 5. Na 6. místě figurovala rovněž čistá Italka Lisa Vittozziová. A za ní tři Francouzky v pořadí Célia Aymonierová, Anaïs Chevalierová a Marie Dorinová Habertová. Úvodní desítku uzavřela Anna Magnussonová.

Koukalová mimo TOP10, Mäkäräinenová bez bodů

Dostáváme se k závodnicím, které dnes nemůžou být úplně spokojeny. Jsou mezi nimi bohužel všechny Češky v čele s Gabrielou Koukalovou. Trestné kolo a 11. běžecký čas, to nebylo nic oslnivého, ale ani nic tragického. Celkově to stačilo na 13. místo.

Veronika Vítková kroužila dvakrát a bere body za 32. příčku. Ještě o 150 metrů víc absolvovala Lucie Charvátová. Díky 45. pozici si připsala zajímavý skalp 49. Kaisy Mäkäräinenové. Stíhací závod bude bez 63. Evy Puskarčíkové a 81. Jessicy Jislové.

Střelecké časy
1. Dunja Zdoucová 44,3
2. Susan Dunkleeová +2,0
3. Lisa Hauserová +2,8
6. Eva Puskarčíková +7,3
7. Veronika Vítková +7,6
18. Lucie Charvátová +10,7
65. Jessica Jislová +19,7
93. Gabriela Koukalová +33,3
Běžecké časy
1. Laura Dahlmeierová 17:15,4
2. Tiril Eckhoffová +1,1
3. Célia Aymonierová +12,7
11. Gabriela Koukalová +27,2
17. Veronika Vítková +40,1
23. Lucie Charvátová +45,3
46. Eva Puskarčíková +1:13,4
50. Jessica Jislová +1:20,7

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *