Home > Preview > SP Nové Město 2016: Startovní listina sprintu žen

SP Nové Město 2016: Startovní listina sprintu žen

Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová

Namlsaní čeští fanoušci touží na domácí půdě v Novém Městě na Moravě po medaili. A mohli by se dočkat už v dnešním sprintu žen, kde budou mezi favoritky patřit Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková.

Sprint žen
16. 12. | 17:30
cze 19. Vítková, 29. Puskarčíková, 36. Koukalová, 46. Charvátová, 66. Davidová
Startovní listina

Martin Fourcade včera výhrou ve sprintu podtrhl svou suverenitu a nyní je řada na Lauře Dahlmeierové. Nutno podotknout, že jí hraje všechno do karet. V Pokljuce vyhrála oba individuální závody plus štafetu. Během letošní sezóny pak ještě nebyla horší než čtvrtá. A navíc bude obhajovat vítězství. Před dvěma lety se totiž na Vysočině dočkala premiérového triumfu.

Tehdy Dahlmeierová jen o sekundu porazila Franzisku Hildebrandovou, která by vzhledem k rostoucí formě i nyní mohla patřit do širšího okruhu favoritek. V tom užším bude určitě Kaisa Mäkäräineová. Finska se prezentuje sympatickými výkony, ale stále čeká na letošní premiérovou výhru.

Jako na houpačce je to zatím s Marií Dorinovou Habertovou. Menší nevyrovnanost provází i Gabrielu Koukalovou, obě ale zcela jistě i dnes budou patřit k největším favoritkám. I Když v Novém Městě na Moravě ani jedna z nich nezískala individuální medaili.

Velké očekávání bude u Veroniky Vítkové, vždyť obhajuje třetí příčku z před dvou let. Navíc už třikrát v řadě byla na Vysočině nejlepší Češkou ve sprintu. Zatím v každém závodě letošní sezóny se posouvala vpřed Susan Dunkleeová, naposledy už byla pátá. Po podobných patrech touží i Justine Braisazová. Na tři výsledky v TOP10 v řadě a třetí místo ze stíhačky v Pokljuce chce navázat Eva Puskarčíková.

Foto: Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *