Home > Závody > SP Oberhof: Francouzky ukončily nadvládu Němek. Češky dojely deváté

SP Oberhof: Francouzky ukončily nadvládu Němek. Češky dojely deváté

Justine Braisazová

Série šesti výher německých žen je ukončena. Postaraly se o to francouzské biatlonistky, paradoxně v německém Oberhofu. Češkám se střelecky nevedlo, skončily deváté.

Vítězství Francouzek po dvou letech

Francie zásluhou Anaïs Bescondové vedla už po prvním úseku. Pak sice Anaïs Chevalierová musela na trestné kolo a propadla se na druhé místo, ale Célia Aymonierová Francouzkám vedení vrátila. Finišmanka Justine Braisazová se zachraňovala při poslední střelbě až třetím náhradním nábojem, ale dramatickou situaci ustála.

Braisazová dorazila do cíle o 32,4 sekundy před Maren Hammerschmidtovou a zařídila pro svou zemi první vítězství po dvou letech. V Oberhofu Francouzky zvítězily naposledy v roce 2007.

Pro Němky bylo druhé místo malou výhrou. Vanessa Hinzová už na začátku svým krajankám zavařila trestným kolem, naopak Denise Herrrmannová střílela nad očekávání dobře. Vítězstvím na třetím úseku svému týmu hodně pomohla Franziska Preußová. Trestné kolo Hammerschmidtové odsunulo myšlenky na výhru, ale druhé místo v ohrožení nebylo.

Franziska PreußováFoto: Franziska Preußová (Autor: Jiří Zaňát)

Třetí byly se ztrátou 48 sekund Švédky. Slušnou práci odvedly Linn Perssonová a Anna Magnussonová, Elisabeth Högbergová a Mona Brorssonová pak přímo excelovaly.

Elisabeth HögbergováFoto: Elisabeth Högbergová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

V boji o třetí místo byly i Rusky, jenže trestné kolo finišmanky Jekatěriny Jurlovové-Perchtové znamenalo čtvrté místo. Páté skončily Ukrajinky, šesté Italky a sedmým místem překvapily Finky. Osmé dojely Polky.

Chybující Češky až deváté

Eva Puskarčíková předvedla na prvním úseku dvě rozdílné položky. Po rychlé nule vleže odjížděla ze střelnice jako druhá. Jenže vestoje třikrát dobíjela a kvůli tomu předávala jako sedmá se ztrátou více než půl minuty.

Dobře vstoupila do svého úseku Jessica Jislová. Na ležce jen jednou dobíjela a posunula českou štafetu na šestou příčku. Jenže po stojce musela zamířit na trestné kolo a na předávku dorazila až jako desátá se ztrátou skoro minuty a půl.

Markéta Davidová se stejně jako v Hochfilzenu vyhnula trestnému kolu, ale dvojí dobíjení vleže a trojí vestoje ji hodně zdrželo. Davidová především díky šestému nejrychlejšímu běhu udržela desátou příčku, ale ztráta skoro o minutu narostla.

Na konečné deváté místo českou štafetu posunula Veronika Vítková. Ani jí se ale moc nevedlo. Sice měla pátý běžecký čas, ale také musela využít všech šest náhradních nábojů. Češkám se tak nepovedla obhajoba výhry z roku 2015.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
7. Eva Puskarčíková 0+3 1:21,0 12. +18,4 5.
11. Jessica Jislová 1+4 1:20,0 5. +1:20,9 14.
10. Markéta Davidová 0+5 2:20,0 18. +45,4 6.
9. Veronika Vítková 0+6 1:55,0 13. +30,0 5.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Justine Braisazová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *