Home > Závody > SP Östersund: Herrmannová se dočkala první výhry. Potěšila osmá Vítková

SP Östersund: Herrmannová se dočkala první výhry. Potěšila osmá Vítková

Denise Herrmannová

Denise Herrmannová to dokázala. Svůj jedenáctý start ve Světovém poháru proměnila ve vítězství, když ve sprintu v Östersundu běžecky deklasovala své soupeřky. Výborně se vedlo i osmé Veronice Vítkové.

Herrmannová vítězí, Solemdalová jde do žlutého

Östersund zatím přeje čistým střelbám. A přál i u biatlonistky, která se do dnešního sprintu vydala s číslem jedna. Veronika Vítková si své rány dobře hlídala, slušně běžela a hned na začátku nastavila laťku pořádně vysoko. Jenže se našlo sedm lepších „skokanek“.

Tou vůbec nejlepší byla Denise Herrmannová. Jedna chyba vestoje, to pro ni vzhledem k jasně nejlepšímu běhu nebyl problém. Němka na trati nadělila Kaise Mäkäräinenové 15 sekund a zajistila si premiérové vítězství ve Světovém poháru. To je pro bývalou běžkyni na lyžích skvělý výsledek, když uvážíme, že se biatlonu věnuje teprve druhým rokem a dosud byla mezi elitou nejlépe 18.

Úspěch Herrmannové mimo jiné znamenal, že Justine Braisazové znovu uniklo vítězství. Potřetí v kariéře skončila druhá. Mladá Francouzka střílela čistě, měla pátý nejlepší běh, ale na první místo ztrácela 15 sekund. Těsně nedosáhla ani na žlutý trikot.

Dařilo se totiž biatlonistkám, které byly nahoře i ve středečním vytrvalostním závodě. Do žlutého tak premiérově jde dnes čtvrtá Synnøve Solemdalová. Sice o necelých pět sekund podlehla Ukrajince Juliji Džimové v boji o bronz, ale v celkovém pořadí má o bod navrch.

Na vynikající výsledky dosáhly díky bezchybné práci na střelnici pátá Italka Lisa Vittozziová a sedmá Norka Marte Olsbuová. Mezi ně se vešla ještě jednou nepřesná Mäkäräinenová. Dvě chyby mohly hodně mrzet Švýcarku Lenu Häckiovou. S třetím nejlepším běžeckým časem skončila jedenáctá. Těsně za ní dojela vítězka úvodního závodu Naděžda Skardinová.

Synnøve SolemdalováFoto: Synnøve Solemdalová (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Vítková je osmá dnes i celkově

Veronika Vítková musí být se svým vstupem do sezóny spokojená. Ve středu dvanáctá, dnes dokonce osmá. Díky tomu bude mít dobrou pozici i v nedělní stíhačce, do které vystartuje se ztrátou 36 sekund na Herrmannovou. Ve Světovém poháru nyní Vítkové jako nejlepší Češce patří krásné osmé místo.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Další body bere i Eva Puskarčíková. Konkrétně devět za 32. místo. Výš ji nepustila jedna nepřesnost na stojce. Ani jednou se na trestné kolo nevydala Lea Johanidesová, ale opět velmi pomalu běžela. Obsadila až 67. příčku a těsně tak porazila 72. Lucii Charvátovou. Ta však měla na svém kontě čtyři chyby.

Nadějně rozjela závod Jessica Jislová. Jenže k nule z ležky přidala tři minely vestoje a bere až 91. pozici. Do stíhacího závodu, který se jede v neděli ve 13:15, se tak podívají jen Vítková s Puskarčíkovou.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
8. Veronika Vítková 0+0 1:04,3 52. +54,2 17.
32. Eva Puskarčíková 0+1 55,1 20. +1:24,6 49.
67. Lea Johanidesová 0+0 54,4 15. +2:47,8 97.
72. Lucie Charvátová 3+1 52,7 9. +1:15,4 40.
91. Jessica Jislová 0+3 54,9 18. +2:04,4 81.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Denise Herrmannová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *