Home > Závody > SP Östersund: Koukalová nedala ve stíhacím závodě soupeřkám šanci

SP Östersund: Koukalová nedala ve stíhacím závodě soupeřkám šanci

Gabriela Koukalová

Moc úspěšnějších závodů český biatlon nepamatuje. Gabriela Koukalová uzavřela první díl Světového poháru v Östersundu vítězství ve stíhacím závodě a vedlo se i jejím krajankám. Eva Puskarčíková si dokonce 8. příčkou vylepšila životní maximum.

Skvělý závod Koukalové

První střelecká zastávka. To bylo dnes poslední místo, kde vedl někdo jiný než Gabriela Koukalová. Marie Dorinová Habertová totiž nejprve vyrobila dvě chyby a Kaisa Mäkäräinenová na ni navázala jednou nepřesností. Koukalová si čistou střelbou vypracovala více než 10sekundový náskok.

Po další 100% ležce měla Koukalová k dobru už jedno trestné kolo. A to skutečně přišlo na první stojce. Chybovaly i soupeřky, přesto se Kaisa Mäkäräinenová dostala k naší reprezentantce na rozdíl 17 vteřin. A ten mohutně stahovala. K poslední střelbě už přijížděly obě závodnice téměř současně.

Koukalová se však přibližující se Finkou nenechala rozhodit a předvedla třetí nulu v závodě. Mäkäräinenová odpověděla dvěma nepřesnými výstřely a bylo jasno. Gabriela Koukalová si připsala na své konto 13. triumf ve Světovém poháru.

Dahlmeierová drží žlutý trikot

I v posledním závodě v Östersundu ukázala Laura Dahlmeierová, že jí žlutý trikot právem náleží. Dnes udělal celkem dvě chyby a po poslední položce ztrácela ze třetí příčky na Koukalovou 20 sekund. Na vítězství už to nebylo, ale přesto Němka dokázala mezeru zmenšit o více než polovinu. A hlavně pláchla Dorothey Wiererové. Ta zaznamenala díky čisté střelbě skvělý posun z 19. příčky až na 3. Dahlmeierovou mohlo v cíli těšit i to, že udržela celkové vedení v seriálu. Na nyní druhou Koukalovou má náskok 25 bodů.

Kromě Wiererové pomohly čtyři nuly k hezkému posunu Leně Häckiové. Talentovaná Švýcarka si navíc čtvrtou pozicí stanovila nové kariérní maximum. Zklamány byly v cíli pátá Kaisa Mäkäräinenová a sedmá Marie Dorinová Habertová. Naopak závodnice mezi nimi, Lisa Hauserová, potvrdila 6. příčkou povedený vstup do sezóny.

Skvělé Češky

Zvlášť veselo bude dnes na hotelu, kde je ubytován český tým. Eva Puskarčíková znovu prokázala, že je v životní běžecké formě a že si přitom stále drží nálepku stabilní střelkyně. I přes dvě chyby dojela ve stíhacím závodě na 8. příčce, čímž si o pozici vylepšila osobní maximum.

Puskarčíková se v prostoru cíle mohla radostně objímat nejen s vítězkou, ale i s Lucií Charvátovou. Bývalá běžkyně na lyžích předváděla na střelnici rychlostní uragán, dokonce se s Hauserovou dělila o pozici nejrychlejší střelkyně. A co víc, z 20 ran byly nepřesné jen 3. Trochu zamrzelo, že dvě chyby přišly až na závěrečné stojce, ale výsledné 12. místo je velmi dobrou náplastí. A konečně, sympatickým posunem z 35. na 18. příčku udělala povedenou tečku za stíhacím závodem Veronika Vítková.

A jen pro ilustraci. Pokud bychom brali stíhací závod jako samostatný závod bez rozdílů na startu, tak by pořadí vypadalo takto: 3. Koukalová, 6. Puskarčíková a děleně 8. Charvátová s Vítkovou. Tomu se říká opravdu skvělé týmové vystoupení.

Střelecké časy
1. Lisa Hauserová 1:36
1. Lucie Charvátová 1:36
3. Christina Riederová +8,0
3. Dorothea Wiererová +8,0
9. Eva Puskarčíková +15,0
11. Veronika Vítková +18,0
44. Gabriela Koukalová +43,0
Běžecké časy
1. Kaisa Mäkäräinenová 26:31,2
2. Mari Laukkanenová +2,0
3. Laura Dahlmeierová +4,7
7. Gabriela Koukalová +13,4
13. Veronika Vítková +39,6
16. Eva Puskarčíková +42,1
27. Lucie Charvátová +1:00,7

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *