Home > Závody > SP Pchjongčchang: Dahlmeierová byla opět suverénní, Koukalová 8.

SP Pchjongčchang: Dahlmeierová byla opět suverénní, Koukalová 8.

Laura Dahlmeierová

Překvapení se nekonalo. Laura Dahlmeierová ovládla stíhací závod v Pchjongčchangu a zaznamenala tak pátý triumf v řadě a devátý v sezóně. Dařilo se i Gabriele Koukalové, která se posunula z 21. místa až na 8.

Bezkonkurenční Dahlmeierová

První střelba byla posledním kontaktem Laury Dahlmeierové se zbytkem pole. Jenže Norka Tiril Eckhoffová chybovala a bezchybná Němka se od ní odpojila. Už jen rostl náskok, který se po dalších třech čistých položkách vyšplhal až na minutu a 12,5 sekundy. A to Němka jela poslední okruh už ve značně uvolněném tempu.

Druhá nakonec skončila Kaisa Mäkäräinenová, byť na úvodní stojce dvakrát minula. Chybovaly ovšem i další. Těsně před Finkou se po poslední střelbě držela Anaïs Bescondová, ale nakonec jí podle očekávání běžecky nestačila a skončila třetí.

Posun Koukalové

Gabriela Koukalová se podle očekávání stále prokousávala nahoru, i když ji zbrzdily dva trestné okruhy. Nebýt jich, mohla se posunout třeba ještě výš než na 8. místo. Dnes mohla být spokojená i s pátým běžeckým časem a to i přesto, že si stěžovala na křeče. V celkovém hodnocení nyní ztrácí na Dahlmeierovou 112 bodů.

Větší počet chyb na střelnici udělaly Tiril Eckhoffová a Susan Dunkleeová, ale díky dobré výchozí pozici obsadily na čtvrtou, resp. pátou příčku. Za nimi skončily Franziska Hildebrandová a Julija Džimová, které si jen prohodily místa ze sprintu.

Nedařilo se Evě Puskarčíkové, která byla s pěti nepřesnostmi až 39. Veronika Vítková se pohybovala na konci startovního pole a závod ani nedokončila. Už před startem se necítila dobře. Snad se vše zlepší do zítřejšího dne, kdy se jede štafeta.

Střelecké časy
1. Iryna Varvynecová 1:20,0
2. Susan Dunkleeová +9,0
3. Anastasija Merkušynová +15,0
6. Eva Puskarčíková +22,0
23. Gabriela Koukalová +35,0
Běžecké časy
1. Denise Herrmannová 23:03,4
2. Maren Hammerschmidtová +1,9
3. Kaisa Mäkäräinenová +3,5
5. Gabriela Koukalová +12,6
46. Eva Puskarčíková +1:32,4

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *