Home > Preview > SP Pokljuka 2015: Startovní listiny stíhacích závodů

SP Pokljuka 2015: Startovní listiny stíhacích závodů

startovní listina

startovní listina

Navážou české ženy ve stíhacím závodě na úspěšný sprint? Jejich tažení budeme sledovat od 13:30. Ještě před ženami, v 11:15, se vydají na start muži.

Před stíhacím závodem mužů

Z posledních tří stíhacích závodů v Pokljuce se dvakrát z výhry radoval Emil Hegle Svendsen. Úplně bez šance nebude ani dnes, byť startuje až z 11. pozice. Hlavní kandidáty na triumf je však třeba hledat jinde. Především u vítěze sprintu Simona Schemppa a u vedoucího muže SP Martina Fourcada. Ten stále čeká na výhru ve slovinském středisku. Do bojů o nejvyšší příčky jistě promluví i silné ruské trio Garaničev, Slepov a Šipulin.

Pro české reprezentanty, zvlášť pro Ondřeje Moravce, bude výzvou překonání letošního maxima. Tím je 13. příčka Michala Krčmáře ze sprintu v Östersundu.

Češi na startu

19. Ondřej Moravec (+1:06)

25. Jaroslav Soukup (+1:16)

39. Michal Krčmář (+1:32)

50. Michal Šlesingr (+1:59)

Startovní listina stíhacího závodu mužů

Před stíhacím závodem žen

Kaisa Mäkäräinenová a Miriam Gössnerová. Tyhle dvě ženy už ví, jaké je to vyhrát v Pokljuce stíhačku. Teď budou ovšem útočit ze zadních pozic, z 10. a z 15. místa. Do dnešního závodu odstartuje s mírným náskokem duo Marie Dorinová Habertová a Laura Dahlmeierová. Vzhledem k aktuální formě těchto biatlonistek je o největších favoritkách jasno. V souboji o žlutý trikot se určitě na maximum vyhecují i Gabriela Soukalová a Franziska Hildebrandová.

Veronika Vítková bude určitě chtít dosáhnout na premiérové letošní stupně vítězů. U dalších Češek je motivace také jasná – kvalifikace do nedělního masáku. Právo startu získá 25 nejlepších z hodnocení SP a dalších 5 závodnic podle bodového zisku v Pokljuce. Dobré šance mají 26. v pořadí SP Lucie Charvátová a 30. Eva Puskarčíková. Obě navíc zatím figurují mezi onou pětkou nejlepších z aktuální štace SP.

Češky na startu

4. Veronika Vítková (+0:16)

5. Gabriela Soukalová (+0:25)

12. Eva Puskarčíková (+0:51)

17. Lucie Charvátová (+1:05)

28. Jitka Landová (+1:18)

Startovní listina stíhacího závodu žen

LIVE výsledky

Přímý přenos na webu ČT sport

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *