Home > Závody > SP Presque Isle: Soukalová ovládla sprint! Celkově už vede o více než 100 bodů

SP Presque Isle: Soukalová ovládla sprint! Celkově už vede o více než 100 bodů

Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová

Foto: Gabriela Soukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Další krok k triumfu v celkovém hodnocení Světového poháru. Gabriela Soukalová nenašla přemožitelku ve sprintu v Presque Isle. Dařilo se i dalším českým biatlonistkám.

Křišťálový glóbus je opět blíž

Pokud si české biatlonsitky v Canmore mohli stěžovat na špatnou mázu, tak dnes museli své servismany jen chválit. Češkám to výborně jelo a jedné i výborně střílelo. Gabriela Soukalová sestřelila všech 10 terčů a s číslem 8 se zařadila na vedoucí pozici. Jako nejvážnější konkurentka se jevila Marie Dorinová Habertová. Francouzka ale vestoje jednou zamířila mimo terč a bylo vymalováno.

Soukalová zvítězila v závodě Světového poháru už pojednácté v kariéře a udělala významný krok k zisku křištálového glóbu. Na Dorotheu Wiererovou, jež dnes kvůli dvěma chybám obsadila 7. příčku, už má náskok 115 bodů. Na Dorinovou Habertovou, která nakonec dojela čtvrtá, je to o dalších 8 bodů více.

Radost domácích

Kde jinde si zajet nejlepší výsledek kariéry než doma? Susan Dunkleeové se to to dnes díky druhé příčce povedlo. Američanka zastřílela dvě nuly a ztratila na Soukalovou 18 vteřin. Jen o sekundu zpět za ní zůstala Krystyna Guziková. Zkušená Polka tak k druhému místu z Canmore přidala v Presque Isle pozici třetí. Jen jednu nepřesnost vyrobila Kaisa Mäkärainenová, nedokázala se však běžecky probít výš než na pátou příčku.

V životním závodě přijela na 9. pozici Kaia Nicolaisenová z Norska. Na konci elitní desítky už jsme mohli sledovat druhou českou vlaječku. Veroniku Vítkovou v cestě za kvalitním výsledkem nezastavila ani jedna minela na neoblíbené ležce. I přes tři chyby se mohla radovat z 19. místa Lucie Charvátová. Body putují i k 25. Evě Puskarčíkové. Naopak 63. Jessica Jislová se ani nepodívá do zítřejší stíhačky. Ta se pojede v 19:10.

Statistiky

Běžecké časy: 1. Aymonierová (17:48,2), 2. Gössnerová (+0,3), 3. Dorinová Habertová (+2,4) – 5. Soukalová (+11,9), 7. Charvátová (+14,7), 13. Vítková (+29,3), 21. Puskarčíková (+50,8), 46. J. Jislová (+1:18,6)

Střelecké časy: 1. Hauserová (48,0), 2. Kummerová (+1,0), 3. Anderssonová a Riederová (+2,0) – 33. Vítková a Puskarčíková (+15,0), 54. Soukalová (+19,0), 66. Charvátová (+22,0), 70. J. Jislová (+23,0)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *