Home > Závody > SP Ruhpolding: Češi konečně zabrali a jsou ve třech v TOP15. Dominovali Norové

SP Ruhpolding: Češi konečně zabrali a jsou ve třech v TOP15. Dominovali Norové

Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencní BY-SA)

Ondřej Rybář se může konečně usmívat. Českým biatlonistům vyšel skvěle sprint v německém Ruhpoldingu, když se ve třech vlezli do 13. místa. Michal Šlesingr končí dokonce 8.  První závod Světového poháru v roce 2016 vyšel bravurně Norům, jež obsadili kompletní stupně vítězů.

Bez Schemppa

Důležité věci se děly již před závodem. Favorizovaný Simon Schempp těsně před startem oznámil, že kvůli nemoci nepojede. Přidal se tak k Fakovi či Björndalenovi. Toho ovšem fantasticky zastoupili jeho kolegové.

Že se rýsuje povedený norský závod, bylo jasné už po první střelbě. Johannes Bø vedl před Kanaďanem Nathanem Smithem a svým bratrem Tarjeim. V dosahu byl i Emil Hegle Svendsen. Naopak na jeden trestný okruh museli Martin Fourcade, Anton Šipulin či Ondřej Moravec. Potěšitelné bylo, že čistě stříleli Michal Šlesingr, Michal Krčmář a Tomáš Krupčík.

Norsko, Norsko, Norsko

Málokdy se stane, že stupně vítězů obsadí jen jedna země. Dnes tomu dopomohly bezchybné střelecké výkony bratrů Bøových a Svendsena. Z tohoto tria se na trati nejlépe ukázal Johannes Bø, jenž zdolal bratra Tarjeiho o 3 vteřiny a o 7,6 Emila Hegle Svendsena. „Zbytku světa“ vládl čtvrtý Martin Fourcade, jenž nadále bezpečně vede Světový pohár. Na druhé místo se posunul Svendsen a třetí je Björndalen.

Další zemí, které dnešní sprint nadmíru vyšel, je Rakousko. Od 5. do 7. místa se totiž seřadili Sven Grossegger, Simon Eder a Dominik Landertinger. Pro Grosseggera je pátá příčka mimochodem životním výsledkem. Jako poražené můžeme označit Německo a Rusko. Domácí fanoušky jistě neuspokojila 9. pozice Andrease Birnbachera. Nároční Rusové můžou být zklamaní ještě více, nejlepším z nich byl až 28. Anton Šipulin.

Český vzestup

Od poražených zpět k těm úspěšným – k českým biatlonistům. Ano, čeští muži byli konečně úspěšní. Michalové Šlesingr a Krčmář si po nule vleže pohlídali i stojku a katapultovali se do boje o elitní desítku. Tomu zkušenějšímu to vyšlo. Šlesingr dojel 8. a mužská část české reprezentace se tak poprvé v sezóně raduje z TOP10. Krčmář proťal cílovou pásku jako 12., což je jeho nejlepší výsledek v kariéře. Hned za ním dojel Ondřej Moravec, který se blýskl druhým střeleckým časem. Všichni tři Češi udělali výrazný krok ke startu v nedělním masáku. Druhá polovina českého týmu se bodů nedočkala. Tomáš Krupčík obsadil 54. místo a alespoň se kvalifikoval do zítřejší stíhačky. Při svém debutu nezklamal Adam Václavík, leč se třemi chybami nemohl myslet výš než na 75. místo. Pouze 5 terčů z 10 trefil až 96. Jaroslav Soukup.

Stíhací závod se jede zítra ve 12:45

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. M. Fourcade (20:15,4), 2. Eberhard (+3,9), 3. J. Bø (+4,8) – 16. Šlesingr (+41,3), 18. Moravec (+44,1), 23. Krčmář (+47,4), 57. Václavík (+1:19,8), 59. Soukup (+1:22,0), 62. T. Krupčík (+1:25,2)

Střelecké časy: 1. Eder (37,0), 2. Moravec (+8,0), 3. Dovžan (+9,0) – 44. Václavík (+17,0), 68. T. Krupčík (+20,0), 73. Šlesingr (+21,0), 86. Soukup (+24,0), 92. Krčmář (+26,0)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *