Ženskou štafetu ovládla Francie a i mezi muži jsou zástupci této země považováni za největší favority. Na nejvyšší stupínek si však dělají zálusk i jiné silně zastoupené týmy v čele s domácími Němci. Otázkou také je, jak si v silné konkurenci povede norské béčko.
14:30 – štafeta mužů
- Obě dosavadní štafety opanovali Norové, ani jeden z dnes jedoucích biatlonistů však nebyl při žádném z těchto vítězství. Johannes Dale a Erlend Bjøntegaard pojedou v tomto ročníku štafetu poprvé, Aleksandera Andersena a Sverreho Aspenese čeká ve Světovém poháru dokonce štafetová premiéra.
- Debutanta mají ve svém týmu i Francouzi. Fabiena Clauda, Emiliena Jacquelina a Quentina Fillona Mailleta tentokrát doplní Eric Perrot, který se ve sprintu blýskl osmou příčkou a byl druhým nejlepším Francouzem dne.
- V Östersundu i Hochfilzenu bylo pořadí na prvních třech místem shodné. Vyhrálo Norsko před druhou Francií a třetím Ruskem. Jiná země se v této sezóně na stupně vítězů zatím nedostala.
- Rusové se tentokrát musí obejít bez svého tradičního finišmana Eduarda Latypova, jeho roli přebírá Maxim Cvetkov, který pojede štafetový závod po třech letech. Při jeho účasti tehdy Rusové v Oberhofu zvítězili.
- Na rozdíl od ženské štafety nastupují Švédové v nejsilnějším možném složení, na startu bude Martin Ponsiluoma i Sebastian Samuelsson.
- Druhého a šestého muže čtvrtečního sprintu budou mít k dispozici Němci. Domácí biatlonisté čekají v Chiemgau Areně na výhru už 16 let.
- V roce 2020 zde triumfovali Francouzi a narušili tak dlouhou norskou vítěznou sérii, při které seveřané v Ruhpoldingu zvítězili pětkrát v řadě.
- Oproti štafetám v Östersundu a Hochfilzenu bude startovní pole čítat o dva státy méně. Týmy tentokrát neposkládala Belgie a Kazachstán.
- České maximum z tohoto střediska se datuje až do roku 1994, kdy zde dojelo kvarteto Petr Garabík, Tomáš Kos, Martin Rypl a Jiří Holubec čtvrté.
- Dnes pojede český tým s číslem 9 ve složení Adam Václavík, Mikuláš Karlík, Jakub Štvrtecký a Michal Krčmář.