Home > Závody > SP Ruhpolding: Štafetu plnou zvratů vyhrály Ukrajinky. Češky po skvělém finiši 6.

SP Ruhpolding: Štafetu plnou zvratů vyhrály Ukrajinky. Češky po skvělém finiši 6.

Olena Pidhrušná

Olena Pidhrušná

Foto: Olena Pidhrušná (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Vyvrcholení Světového poháru v německém Ruhpoldingu se vyvedlo. Pořadí se v ženské štafetě neustále přelévalo a na konci se radovala Ukrajina. Češky berou po výborném finiši Vítkové 6. místo.

Eva tropí chyby

První úsek, to měla být z českého pohledu jistota v podání Evy Puskarčíkové. Dnes se ovšem jinak stabilní člence české štafety nezadařilo. První střelbu zvládla na výbornou, po té druhé musela zamířit na trestné kolo. Eva předávala na 13. místě, skoro s minutovou ztrátou na vedoucí trio. V něm figurovaly Olsbuová za Norsko, Varvynecová za Ukrajinu a Skardinová za Bělorusko. Trestný okruh muselo vedle Česka obkroužit i favorizované Polsko.

Náskok Ukrajiny

Domácí fanoušci si jistě představovali lepší začátek druhého úseku. Miriam Gössnerová potvrdila, že má na střelnici často problémy, a musela po ležce na dvě trestná kola. Kroužit dnes naopak nemusela Jitka Landová, na velký posun to všem nebylo. Česko bylo na předávce hned za Německem na 12. příčce, ztráta však narostla skoro o další minutu. Důvodem byl především skvělý střelecký výkon Julije Džimové, jež dala Ukrajině náskok 24 vteřin na Bělorusko. Třetí příčku držela těsně Itálie před Slovenskem.

Kolaps Bělorusky

Běloruští fanoušci si museli dlouho užívat pohled na třetí úsek. Nadzeja Pisarevová musela jen jednou dobíjet a po stojce vedla o 10 sekund před Ukrajinou. Valj Semerenková se doslova sesypala na ležce. Stále nemohla sestřelit poslední terč a nakonec se nevyhla jednomu trestnému kolu. Přesto dorazila na předávku první skoro o půl minuty před Německem a Norskem. A co Bělorusko? Pisarevové v posledním okruhu naprosto došly síly a do cíle došla na 11. příčce se ztrátou 1:28. O 12 sekund později předávala i Lucie Charvátová. Běžecky to od ní bylo tradičně výborné. Rychle a čistě odstřílela ležku, vestoje ovšem nechala dva nesestřelené terče. Po 300 metrech navíc figurovala ČR na 13. místě.

Lišácký finiš Pidhrušné

Německo mělo na posledním úseku Lauru Dahlmeierovou, a tak se dal čekat velký tlak na vedoucí Ukrajinku Olenu Pidhrušnou. A ten skutečně přišel, na střelnici si totiž obě závodnice vedly obdobně. Do závěrečného kola vjížděla Němka se ztrátou 9 sekund, což se zdálo jako velmi hratelné. Dahlmeierová Pidhrušnou těsně před cílem skutečně docvakla. Ukázaly se ovšem zkušenosti Oleny Pidhrušné, která zavřela v cílové rovince naštvanou Lauru Dahlmeierovou a mohla se svými kolegyněmi oslavit vítězství. Třetí pozici pro Itálii těsně před Ruskem uhájila Dorothea Wiererová. Pátá příčka připadla Norsku.

Raketa Vítková

Před závodem se v českém týmu mluvilo o tom, že by bylo super být do 8. místa. Dlouho to tak nevypadalo, ale nakonec tomu tak bylo. Veronice Vítkové to šlo na trati velmi dobře, navíc rychle střílela a mrzet ji nemusely ani dvě dobíjení. Ze stojky sice odjížděla na 10. příčce, v závěrečném okruhu ovšem letěla a její posun se zastavil až na kvalitní 6. pozici. Za námi dojela oslabená Francie, naopak Polsko v nejsilnějším složení skončilo 8. Spokojenost může zavládnout u 9. Kanady a 10. Slovenska.

Pořadí na jednotlivých úsecích

První úsek: 1. Olsbuová (19:03,1), 2. Varvynecová (+0,4) 3. Skardinová (+0,6) – 13. Puskarčíková (+58,7)

Druhý úsek: 1. Džimová (18:38,5), 2. Oberhoferová (+12,9), 3. Crawfordová (+17,4) – 11. Landová (+53,2)

Třetí úsek: 1. Hammerschmidtová (18:35,7), 2. Jurlovová (+6,0), 3. Solemdalová (+28,8) – 8. Charvátová (+1:09,4)

Čtvrtý úsek: 1. Dahlmeierová (18:08,9), 2. Podčufarovová (+25,7), 3. Pidhrušná (+26,5) – 5. Vítková (+34,4)

Výsledkový servis

Výsledky štafety

Analýza závodu

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *