Home > Rozhovory > Spokojená Vítková si chválila lyže. Krčmáře naopak nepodržely

Spokojená Vítková si chválila lyže. Krčmáře naopak nepodržely

Veronika Vítková

Nejlepším českým individuálním výsledkem v Hochfilzenu zůstane 11. místo. Jeho držitelka Veronika Vítková tak mohla být po stíhacím závodě spokojená. Podobně jako medailisté v čele s vítězi Johannesem Bøm a Anastasií Kuzminovou.

Norské televizi Johannes Thingnes Bø řekl, že se momentálně cítí být silnější než Martin Fourcade. Radost ventiloval i na tiskové konferenci, která následovala po jeho druhé výhře v tomto ročníku. „Je to nejlepší start do sezóny v mé kariéře. Hodně se těším do Annecy, poprvé jsem tam vyhrál závod Světového poháru. Byla tam skvělá atmosféra, která teď bude díky Martinovi ještě lepší.“ (IBU)

Potřetí v řadě na stupních vítězů. Dnes druhý Jakov Fak zažívá rovněž povedený start zimy. „S jednou chybou jsem hodně spokojený, protože podmínky na střelnici byly těžké. V přípravě jsem byl s Ukrajinkami, které střílejí dobře. Chtěl jsem se jim vyrovnat a zřejmě to zafungovalo.“ (IBU)

Martin Fourcade si po třetím místě bere kratší pauzu, aby se připravil na další závody. Podobně jako Bø vynechá zítřejší štafetu. „S Johannesem jsme dobře spolupracovali, chtěli jsme si udržet náskok. Věděli jsme, že se rozhodne až na poslední střelbě. Věděl jsem, že Johannes střílí dobře a chtěl jsem se mu rychlostně vyrovnat. To bylo úplně špatně. Teď vynechám štafetu, příští víkend mě čekají závody před vyprodanými tribunami v Annecy.“ (IBU)

Tři chyby ve stoje nepustily výš než na 25. příčku Michala Krčmáře. „Bohužel jsem hodně bojoval s fyzickými silami, a právě proto jsem to na střelnici nezvládl. U třetí čtvrté rány už jsem se dost klepal a nebyl jsem ve stabilní poloze. Nechci se na to vymlouvat, ale dnes mi moc nepomohly ani lyže, a tak mě to na trati stálo o dost sil navíc.“ (IBU)


Včera druhým místem ukončila dlouhé čekání na stupně vítězů, dnes už stála Anastasia Kuzminová na nejvyšším stupínku. „Po včerejšku jsem věřila, že mám šanci na vítězství. Byla jsem hodně rychlá na trati. Bála jsem se o střelbu, zvlášť o poslední ránu. Vím, že jsem tam strávila hodně času, ale dopadlo to dobře.“ (IBU)

Nejlepší čas měla ve stíhačce druhá Kaisa Mäkäräinenová, která se tak poprvé v této sezóně podívala na pódium. „Závod jsem si užila, měla jsem i dobré lyže a díky tomu jsem v posledním kole porazila Darju. Oproti minulému týdnu jsem zlepšila střelbu, ale jsou to jen malé věci, které rozhodují o výsledku.“ (IBU)

Oproti včerejšku si sice třetí Darja Domračevová o dvě příčky pohoršila, ale i tak musela být spokojená. „Zkoušela jsem bojovat až do konce, ale Kaisa byla silnější. Jedna chyba byla v těch obtížných podmínkách dobrá a udržela mě na pódiu.“ (IBU)

A radost neskrývala ani Veronika Vítková I v pátém závodě se vešla do elitní dvacítky, konkrétně na 11. příčku. „S celkovým výkonem jsem moc spokojená. Ten posun tam byl, a že tam není desítka mi opravdu nevadí. Musím pochválit servisní tým, lyže jsem měla super a hodně mi pomohly zejména i v kolech, kdy jsem po trati běžela sama.“ (Český biatlon)

Foto: Veronika Vítková (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *