Home > Novinky > Stopka pro olympijského vítěze. Fredrik Lindström má mononukleózu

Stopka pro olympijského vítěze. Fredrik Lindström má mononukleózu

Fredrik Lindström

Švédský biatlonista Fredrik Lindström se na začátku sezóny se štěstím zrovna nepotkal. Minulý týden ho zasáhla nemoc a musí si na nějaký čas od závodění odpočinout.

Fredrik Lindström kvůli nemoci nemohl závodit už v rakouském Hochfilzenu. Ukázalo se, že symptomy jeho onemocnění odpovídají mononukleóze. To je pro Švéda velmi nepříjemná zpráva především v sezóně, kdy je vrcholem Mistrovství světa na jeho domácí půdě v Östersundu.

Olympijský vítěz z mužského štafetového závodu však neztrácí naději: „Jsem smutný, že nemohu na začátku sezóny závodit. Nyní se musím soustředit především na odpočinek, abych se poté mohl co nejdříve vrátit na lyže. Na tuto sezónu jsem se těšil, i nadále však zůstává mým hlavním cílem březnové Mistrovství světa“

Podle lékaře švédského týmu je pro Lindströma příznivé, že příznaky nemoci byly rozpoznány ještě v rané fázi. Přesto však není jasné, kdy se bude Lindström moci vrátit do Světového poháru. Celý tým dělá vše pro to, aby k návratu došlo co nejdříve a biatlonista se tak mohl na domácím šampionátu prezentovat v co nejlepší formě. Naštěstí pro švédský tým je v letošním ročníku Mistrovství světa na programu až na úplném závěru celé sezóny.

Foto: Fredrik Lindström (Autor: Andreaze/Wikipedia, pod licencí BY-SA)
Zdroj: sweski.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *