Home > Novinky > Stříbrnou medailistku z MS Magnussonovou čeká po operaci několikaměsíční pauza

Stříbrnou medailistku z MS Magnussonovou čeká po operaci několikaměsíční pauza

Anna Magnussonová

Stříbrná medailistka z letošního Mistrovství světa v Östersundu Anna Magnussonová podstoupila v pondělí v Göteborgu operaci zápěstí. Rekonvalescence potrvá až šest měsíců.

Už před domácím světovým šampionátem Anna Magnussonová cítila, že s levým zápěstím není vše v pořádku. Bolest se poprvé ozvala v posilovně při bench pressu. „A od té doby mě neopustila,“ prozradila Magnussonová švédské televizi SVT.

Po sezóně švédská biatlonistka podstoupila vyšetření, které ukázalo na poraněné vazy. Operace není nezbytná, ale podle Magnussonové jde o investici do budoucna. „Kdybych tu operaci nepodstoupila, tak bych riskovala ještě větší bolest nebo další poškození.“

Týden a půl bude mít Magnussonová na ruce sádru a i pak ji čekají značná omezení. „Nesmím se moc zatěžovat a také nemůžu držet normálně zbraň nebo běžet s oběma hůlkami.“ Očekává, že do plného tréninku se vrátí až za 6 měsíců, tedy se startem Světového poháru.

„Pro sportovce není nikdy dobré, když se zraní. Ale je tu jedno štěstí v neštěstí. Domácí mistrovství světa mám za sebou a do olympiády zbývá ještě dost času,“ uzavírá optimisticky čtyřiadvacetiletá biatlonistka z Östersundu, která má doma dvě stříbrné medaile ze štafet na olympijských hrách a mistrovství světa.

Zdroj: SVT
Foto: Anna Magnussonová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *