Tereza Voborníková

Datum narození: 31. 5. 2020
Místo narození: Vrchlabí
Země: Česká republika
Lyže: Fischer
Debut ve SP: Oberhof 2020
Nejlépe celkově ve SP: /
Nejlépe ve SP: 46. (Le Grand-Bornand 2021)
Web:
Sociální sítě: Instagram

Příběh

Už v 19 letech okusila Tereza Voborníková atmosféru Světového poháru. Od biatlonistky z Vrchlabí se můžeme v budoucnu dočkat velkých věcí.

Jako malá chodila Tereza do baletního kroužku a také se věnovala hře na kytaru. To jí ale postupem času nestačilo. Ve dvanácti letech se tak rozhodla společně s kamarádkou vyzkoušet běžecké lyžování ve Vrchlabí. O tři roky později k lyžařské výbavě přidala malorážku. Stala se biatlonistkou.

Už jako dorostenka dokázala Voborníková v sezóně 2018/19 bodovat mezi dospělými v IBU Cupu. Následně na Mistrovství světa dorostenců v Osrblí naplnila roli jedné z favoritek a odvezla si dvě stříbrné medaile – ze stíhačky a vytrvalostního závodu. Čtyřpoložké závody jí jako výborné střelkyni sedí.

Premiéru ve Světovém poháru si odbyla v lednu roku 2020 v Oberhofu. Závodila i o pár dní později v Ruhpoldingu, kde se kromě sprintu postavila také na start ženské štafety. Nevedla si špatně, při svém úseku musela pouze dvakrát dobíjet. Za elitou ale zatím běžecky výrazně zaostává.

I tak bude Tereza Voborníková od trenéra českých žen Egila Gjellanda zřejmě dostávat čím dál víc příležitostí. Třeba jí přinese štěstí malorážka plná srdíček, se kterou dokázala sestřelit již několik důležitých terčů.

Text: Kateřina Outlá
Foto: Petr Slavík
Poslední aktualizace: 28. 12. 2021