Home > Doporučujeme > To nejlepší z Oberhofu: Velké návraty, pády i maximum českých mužů

To nejlepší z Oberhofu: Velké návraty, pády i maximum českých mužů

Německé středisko ani letos biatlonisty nešetřilo. Počasí nepřekvapilo, a tak většinu závodů doprovázely typické změny – rostoucí mlha a silný, proměnlivý vítr. I v Oberhofu byla k vidění řada zajímavých a důležitých momentů, v tomto článku připomínáme některé z nich.

Největší návrat: Martin Fourcade

Když nemáte Johannese, dejte tam Martina. Francouzský velikán Martin Fourcade dokázal skvěle využít absence svého největšího rivala a Oberhof opanoval ve velkém stylu. Suverénně ovládl sprint i hromadný start, v tom prvním byl navíc ze všech závodníků nejrychlejší. Do Ruhpoldingu tak Fourcade odjíždí jako vedoucí muž celkového hodnocení.

Foto: Martin Fourcade v Oberhofu tak, jak jsme na něj byli zvyklí předchozí sezony- daleko před ostatními soupeři. (Autor: Petr Slavík)

Nejhezčí narozeniny: Kaisa Mäkäräinenová

Začátek sezony se pro Kaisu Mäkärainenovou nevyvíjel nejlépe, do první desítky se podívala jen dvakrát, v celkovém hodnocení prožívá zatím svou nejhorší sezonu. Finka si ale chtěla dát k 37. narozeninám ten nejlepší dárek. Ve větrném hromadném startu byla nejlépe střílející biatlonistkou a to jí vyneslo první výhru v sezoně i v tomto náročném středisku.

Foto: Kaisa Mäkäräinenová oslavila narozeniny ve velkém stylu. (Autor: Petr Slavík)

Nejkurioznější moment: Tarjei

Druhý z norských bratrů sice v Oberhofu nechyběl, ale rád na něj vzpomínat zřejmě nebude. Tarjei Bø tu totiž poprvé vypadl z elitní šestky, byl 24. a 25. Ve sprintu mohl mít lepší postavení. Jenže po nesestřelení jednoho terče jednoduše zapomněl odbočit na trestné kolo. Diváky školácká chyba pobavila, Nora stála cenné vteřiny.

Nejpřekvapivější střelba: Dorothea Wiererová

Ženskou italskou štafetu většinou podrží stabilní výkony Lisy Vittozziové a Dorothey Wiererové. Na dalších úsecích záleží na tom, jak se střelba (ne)povede slabším členkám štafety. O to větším překvapením byl střelecký výbuch právě Wiererové. Vedoucí žena celkového hodnocení musela hned na dvě trestná kola, italská štafeta rázem přišla o vedoucí pozici. I tak suverénní střelkyně jako Wiererová zkrátka někdy nemá svůj den.

Foto: Dorothea Wiererová pohořela ve štafetě, žlutý trikot pro vedoucí závodnici ale udržela. (Autor: Petr Slavík)

Nejhorší pád: Dominik Windisch

Loni jsme v Oberhofu pádů viděli více, i letos se ale některým biatlonistům nevyhnuly. Na střelnici se nedařilo Wiererové, na trati si smůlu vybral její reprezentační kolega Dominik Windisch. I po tomhle ošklivém pádu v závodě pokračoval. Jemu ani zbytku italského kvarteta se ale nedařilo, štafeta dojela 23.

Nejlepší české výsledky: Michal Krčmář a Ondřej Moravec

Nejlepších výsledků v Oberhofu dosáhla mužská část české reprezentace. Ondřej Moravec zazářil ve sprintu – s bezchybnou střelbou atakoval první desítku, která mu nakonec unikla o necelou vteřinu. Kvalifikoval se do závodu s hromadným startem. Byl jedním z nejlépe střílejících závodníků a to mu vyneslo 12. místo.

Umístění ze sprintu Ondřeje Moravce nakonec v hromadném startu překonal Michal Krčmář, který si s patnáctým běžeckým časem dojel pro 9. místo. Sezonní maximum tak zařídil sobě i českým mužům.

Foto: Michal Krčmář si v hromadném startu dojel pro umístění v první desítce – naposledy se tak stalo před více než rokem v Novém Městě (Autor: Petr Slavík).

Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “To nejlepší z Oberhofu: Velké návraty, pády i maximum českých mužů

  1. Nejlepší české výsledky: Michal Krčmář a Ondřej Moravec,,,
    Ano. Ale ještě to chce doplnit Markétu Davidovou, která byla také 12. – stejně jako Ondřej Moravec,,,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *