Německé středisko ani letos biatlonisty nešetřilo. Počasí nepřekvapilo, a tak většinu závodů doprovázely typické změny – rostoucí mlha a silný, proměnlivý vítr. I v Oberhofu byla k vidění řada zajímavých a důležitých momentů, v tomto článku připomínáme některé z nich.
Největší návrat: Martin Fourcade
Když nemáte Johannese, dejte tam Martina. Francouzský velikán Martin Fourcade dokázal skvěle využít absence svého největšího rivala a Oberhof opanoval ve velkém stylu. Suverénně ovládl sprint i hromadný start, v tom prvním byl navíc ze všech závodníků nejrychlejší. Do Ruhpoldingu tak Fourcade odjíždí jako vedoucí muž celkového hodnocení.
Nejhezčí narozeniny: Kaisa Mäkäräinenová
Začátek sezony se pro Kaisu Mäkärainenovou nevyvíjel nejlépe, do první desítky se podívala jen dvakrát, v celkovém hodnocení prožívá zatím svou nejhorší sezonu. Finka si ale chtěla dát k 37. narozeninám ten nejlepší dárek. Ve větrném hromadném startu byla nejlépe střílející biatlonistkou a to jí vyneslo první výhru v sezoně i v tomto náročném středisku.
Nejkurioznější moment: Tarjei Bø
Druhý z norských bratrů sice v Oberhofu nechyběl, ale rád na něj vzpomínat zřejmě nebude. Tarjei Bø tu totiž poprvé vypadl z elitní šestky, byl 24. a 25. Ve sprintu mohl mít lepší postavení. Jenže po nesestřelení jednoho terče jednoduše zapomněl odbočit na trestné kolo. Diváky školácká chyba pobavila, Nora stála cenné vteřiny.
Nejpřekvapivější střelba: Dorothea Wiererová
Ženskou italskou štafetu většinou podrží stabilní výkony Lisy Vittozziové a Dorothey Wiererové. Na dalších úsecích záleží na tom, jak se střelba (ne)povede slabším členkám štafety. O to větším překvapením byl střelecký výbuch právě Wiererové. Vedoucí žena celkového hodnocení musela hned na dvě trestná kola, italská štafeta rázem přišla o vedoucí pozici. I tak suverénní střelkyně jako Wiererová zkrátka někdy nemá svůj den.
Nejhorší pád: Dominik Windisch
Loni jsme v Oberhofu pádů viděli více, i letos se ale některým biatlonistům nevyhnuly. Na střelnici se nedařilo Wiererové, na trati si smůlu vybral její reprezentační kolega Dominik Windisch. I po tomhle ošklivém pádu v závodě pokračoval. Jemu ani zbytku italského kvarteta se ale nedařilo, štafeta dojela 23.
Nejlepší české výsledky: Michal Krčmář a Ondřej Moravec
Nejlepších výsledků v Oberhofu dosáhla mužská část české reprezentace. Ondřej Moravec zazářil ve sprintu – s bezchybnou střelbou atakoval první desítku, která mu nakonec unikla o necelou vteřinu. Kvalifikoval se do závodu s hromadným startem. Byl jedním z nejlépe střílejících závodníků a to mu vyneslo 12. místo.
Umístění ze sprintu Ondřeje Moravce nakonec v hromadném startu překonal Michal Krčmář, který si s patnáctým běžeckým časem dojel pro 9. místo. Sezonní maximum tak zařídil sobě i českým mužům.
Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)
Nejlepší české výsledky: Michal Krčmář a Ondřej Moravec,,,
Ano. Ale ještě to chce doplnit Markétu Davidovou, která byla také 12. – stejně jako Ondřej Moravec,,,
Proč máte v tabulce pořadí World Cupu body po devíti závodech, když už se jich odjelo 11 a body i pořadí závodíků a závodnic je úplně jiné?
https://www.biathlonworld.com/competitions/world-cup/standings/season/1920/level/1/score/ts/gender/m/