Home > Preview > Týmy před sezónou 2015/2016: Francie

Týmy před sezónou 2015/2016: Francie

Francie

Francie

Popularita biatlonu u Francouzů stále stoupá a rozhodně to není zásluha jen suveréna posledních sezón Martin Fourcada. Francii se daří ve velkém produkovat další možné hvězdy.

O týmu

Boom biatlonu ve Francii dokládá jedna velká premiéra. Nadcházející sezónu budou totiž moci všichni francouzští fanoušci kompletně sledovat zdarma na veřejnoprávní televizi. A že se z jejich pohledu bude na co dívat.

Země galského kohouta vstoupí do nového ročníku s maximálním počtem startovních míst, tedy se šesti muži a stejným počtem žen. Obě pohlaví si vedla v minulé sezóně stejně dobře, u obou z toho byla třetí příčka v Poháru národů.

Francii může těšit fakt, že nedisponuje přestárlými týmy, naopak má k dispozici řadu talentovaných závodníků. V mužském áčku, které vstoupí už do 9. sezóny pod koučem Stephanem Bouthiauxem, najdeme tři zástupce nastupující generace – Quentina Fillona Mailleta, Antona Guigonnata a Simona Desthieuxe.

Pohled na A tým žen je ještě veselejší. Trenér Julien Robert se při svém loňském debutu nebál dát šanci mladším závodnicím a to se mu vyplatnilo. Osvědčily se mu Enora Latuillèreová a Coline Varcinová, ale také ještě náctiletá Justine Braisazová.

Oči všem francouzských fanoušků budou ale samozřejmě nejvíce upřeny na Martina Fourcada, jenž se pokusí popáté v řadě získat velký křišťálový glóbus. Jeho úloha ovšem nebude jednoduchá. Následující graf ukazuje, že loni  už měl Martin soupeře hodně blízko za sebou.

Francie graf

Forma francouzských biatlonistů se dá odhadovat o něco lépe než u jiných národností. V rámci domácího šampionátu se odjely čtyři závody a opomenout také nesmíme vydařenou účast na prestižním norském Blinkfestivalenu. Mimo to Francouzi trénovali doma v Prémanonu, náročné cyklistické výjezdy absolvovali v italském Bormiu, zajezdili si v oberhofské hale a tečku za přípravou dali na sněhu v norském Sjusjøenu.

Složení reprezentace

A tým mužů

Jean-Guillaume Béatrix, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade, Simon Fourcade, Anton Guigonnat, Simon Desthieux

IBU Cup tým mužů

Aristide Begue, Fabien Claude, Florent Claude, Clément Dumont, Baptiste Jouty

A tým žen

Célia Aymonierová, Anaïs Bescondová, Justine Braisazová, Marine Bollietová, Marie Dorinová-Habertová, Enora Latuillèreová, Coline Varcinová

IBU Cup tým žen

Lena Arnaudová, Anaïs Chevalierová, Chloé Chevalierová, Julia Simonová

Realizační tým

trenér mužů: Stephane Bouthiaux, střelecký trenér mužů: Siegfried Mazet

trenér žen: Julien Robert, střelecký trenér žen: Jean-Paul Giachino

Koho sledovat

Martin Fourcade – Doma suverénně ovládl všechny čtyři závody, co se jely. Na Blinkfestivalu nenašel přemožitele v hromadném startu, ze super sprintu vyšel jako druhý. O formě Martina Fourcada není nejmenších pochyb.

Quentin Fillon Maillet – Ve své druhé sezóně se velmi rychle zařadil mezi opory franouzského týmu. V Ruhpoldingu dokonce dosáhl na druhou příčku, v celkovém hodnocení Světového poháru mu pak patřila 23. pozice.

Marie Dorinová-Habertová – Loňskou sezónu nestihla kvůli mateřským povinnostem celou, přesto byla její životní, zvlášť závěr. Excelovala především na Mistrovství světa v Kontiolahti, kde získala dvě zlaté medaile. Může se chlubit vynikající rychlostí a stabilní střelbou. To prokázala i v létě, když na domácí scéně jasně vyhrála , co se dalo.

Justine Braisazová – Teprve 19letá biatlonistka loni debutovala ve Světovém poháru a hned všechny udivila tím, jak rychle se pochybuje na trati. Vrcholem pro ni bylo stříbro ze štafety na MS. Další úspěchy by ovšem měly následovat, vždyť Braisazové skvěle vyšlo léto. Vždyť na Blinkfestivalenu vyjela jako druhá nejlepší náročný kopec a následně ovládla závod s hromadným startem.

Enora Latuillèreová – Je trochu starší než Braisazová, ale také loni poprvé nakoukla do SP a  také byla hned členkou stříbrné ženské štafety. Navíc se už ve svěťáku dokázala probít do první desítky a celkově se umístila na slušném 28. místě.

Francie H2H

Prognóza

Kdybychom od Francouzů čekali cokoliv jiného než skvělou sezónu, tak je podceníme. Mužskou i ženskou štafetu spojují dvě věci: v každém závodě můžou zvítězit a nemusí se bát různých zdravotních obtíží, neboť disponují minimálně kvalitní šesticí závodníků. Je jasné, že o triumfy bude jezdit i smíšený kvartet.

Cinkat to nepřestane ani v individuálních závodech. Boj o křišťálový glóbus mezi muži záleží hlavně na motivaci Martina Fourcada. V bitvě o ženskou trofej by zase Dorinová Habertová mohla pořádně prohnat Kaisu Mäkäräinenovou.

V těch nejvyšších výsledkových patrech budeme vídat spoustu dalších závodníků, z nichž největší šance můžeme dávat Simonu Fourcadovi. Černým koněm by měla být Justine Braisazová, jež v případě povedené střelby může klidně vystoupat v 19 letech na premiérové pódium. A možná i výš.

Použité zdroje: ski-nordique.net, biathlonworld.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *