Home > Novinky > V Novém Městě se nakonec pojedou dva sprinty. Již známe startovní listiny

V Novém Městě se nakonec pojedou dva sprinty. Již známe startovní listiny

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Foto: Fanoušci v Novém Městě na Moravě (Autor: Martin Kaděrka)

Víkendový IBU Cup v Novém Městě na Moravě nabídne po dvou sprintech mužů a žen. Původně se měly jet i vytrvalostní závody, pořadatelům se však nepovedlo připravit tak dlouhý okruh.

Známá jména na startu

Změny se nevyhnuly ani startovním listinám. Mezi ženami schází jméno největší hvězdy Světlany Slepcovové. Přesto budou k vidění známá jména, třeba Italka Nicole Gontierová, Němka Karolin Horchlerová, Francouzka Coline Varcinová, Ruska Galina Nečkasovová či Švýcarka Elisa Gasparinová. Český tým vkládá největší naděje do Barbory Tomešové, která myslí minimálně na elitní desítku. Podobné cíle mají i další Češi.

V kategorii mužů sice neuvidíme Alexandera Ose, který na poslední chvíli odjel do Ruhpoldingu, přesto se je na co těšit. Na Vysočině totiž budou závodit Rusové Ivan Čerezov a Timofej Lapšin, Rakušané Daniel Mesotitsch a Friedrich Pinter či Němci Florian Graf a Johannes Kühn. Naši reprezentaci by měl táhnout Tomáš Vojík.

Pohlednice z Nového Města na Moravě:

Pochvala pro pořadatele

Novoměstští pořadatelé si sami sobě a českému biatlonu udělali opět skvělou reklamu. Takto se k připravenosti areálu vyjádřil ředitel závodů IBU Cupu Felix Bitterling: Ve srovnání s jinými místy v Evropě zde máme opravdu skvělé podmínky. Sníh byl na trať položen nedávno a je trochu měkký, ale každým dnem to bude lepší. Přesto můžu říct, že je trať ve skvělé kondici.“

Závodům přeje i počasí. nemělo by moc foukal, navíc se dají čekat i příjemné teploty kolem nuly a hlavně – žádný déšť. Vstup bude po oba dny zdarma. Pro návštěvníky je navíc přichystána možnost vyzkoušet si střelnici.

Startovní listina sprintu žen

Startovní listina sprintu mužů

Program IBU Cupu v Novém Městě na Moravě

Sobota 9. ledna

10:00 – sprint žen

13:00 – sprint mužů

Neděle 10. ledna

10:00 – sprint žen

13:00 – sprint mužů

Zdroje: biathlonworld.com, vysocina-arena.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *