Některé věci zůstaly při druhé německé zastávce neměnné. Světovému biatlonu nadále suverénně vládnou Marte Olsbuová Røiselandová a Quentin Fillon Maillet, Denise Herrmannová a ostatní Němky pokračují ve své prapodivné sezóně. V Ruhpoldingu o sobě ale dala hlasitě vědět i jiná biatlonová jména, která zatím zůstávala ve stínu. Naproti tomu se zde našlo i pár favoritů, kteří své příznivce svými výkony tentokrát nepotěšili.
Vítězové
Vytautas Strolja
Že litevský biatlonista bude ve Světovém poháru usilovat o stupně vítězů, by ještě loni znělo jako sci-fi. Ne však pro Vytautase Strolju. Devětadvacetiletý biatlonista prožívá životní sezónu a neustále posouvá svá kariérní maxima. V Ruhpoldingu svůj osobák posunul až na čtvrtou příčku. Dlouhou dobu se dokonce zdálo, že Litevec zavítá na stupně vítězů. I čtvrté místo je však pro Strolju vítězstvím. Žádný jiný litevský biatlonista nikdy nebyl ve Světovém poháru tak vysoko. O stupně vítězů bojoval i ve stíhačce, ve které byl po poslední střelbě druhý. Běžecky ale nebyl tak silný jako jeho soupeři a do cíle dojel jako pátý. V celkovém pořadí je momentálně 24., loni přitom byl celkově až 55. a v tomto ročníku bodoval v každém závodě, do kterého nastoupil.
Dorothea Wiererová
Už jste si začínali myslet, že by snad tato biatlonová stálice vyšla z této sezóny medailově naprázdno? Wiererová se postupně vzpamatovává z nepovedeného startu sezóny a v Ruhpoldingu to po čisté střelbě dotáhla na stupně vítězek. Její třetí místo bylo vzhledem k průběhu závodu možná i trochu překvapivé. Do závěrečného okruhu totiž vyrážela jako čtvrtá za Dzinarou Alimbekavovou. Většina biatlonových příznivců v tu chvíli asi sázela spíše na Bělorusku, Italka se však vyhecovala, na posledním kole zajela šestý čas a v cíli byla o půl vteřiny před Alimbekavovou. Slušný výkon podala i ve štafetě, kde Italky dlouho držela v boji o nejvyšší příčky, nepropadla ani ve stíhačce, když dojela sedmá. Po utrápeném prvním trimestru se tak Wiererová konečně probojovala do elitní desítky Světového poháru.
Anton Smolski
Anton Smolski jako jediný z biatlonistů odjížděl z Ruhpoldingu se třemi plackami v kufru. Ještě v Oberhofu to přitom vypadalo, že jeho forma je pryč. Tratě v Ruhpoldingu a slunečné počasí tomuto Bělorusovi však očividně sedí podstatně více než mlhou proslulý Oberhof. Ve sprintu dosáhl i přes jeden omyl na třetí příčku, v mužské štafetě dovezl coby běloruský finišman svůj tým do cíle na bronzovém místě. Pro běloruské muže to byly první štafetové stupně vítězů po dlouhých 16 letech. Do třetice třetí skončil i ve stíhačce. Ve Světovém poháru tak momentálně okupuje sedmé místo.
Elvira Öbergová
Po prodělané nemoci během vánoční pauzy je Elvira Öbergová zpět v plné své síle. Ani v Oberhofu E. Öbergová výrazně nezaostala, 15. a 7. místo však nebylo nic, pro co by po svých prosincových výkonech jásala. Hned v Ruhpoldingu následoval návrat k nejlepším běžeckým časům a umístěním na stupních vítězů. První letošní čistou střelbou si zajistila suverénní vítězství ve sprintu, při stejném počtu chyb proti ní neměla šanci ani vládkyně Světového poháru Marte Olsbuová Røiselandová. Ve stíhačce se zase mohla radovat z pódia sdíleného se svou starší sestrou Hannou. Těšil ji určitě i fakt, že jako stříbrná stála na vyšším stupínku než třetí Hanna. Sestry Öbergovy stanuly společně na stupních vítězů již počtvrté a zdá se, že v tomto ohledu budou do budoucna velkými konkurentkami bratrů Bøových, kteří se na pódiu společně radovali již 12krát.
Erik Lesser
Erik Lesser byl v Ruhpoldingu po zásluze odměněn za svůj dobrý skutek vůči svému v karanténě uvízlému soupeři Eduardu Latypovovi, čímž potěšil ruské fanoušci, kteří mu momentálně na sociálních sítích v hojném počtu vyjadřují své uznání. Dvěma šestými místy v individuálních závodech a druhou příčkou mužské německé štafety si Lesser zajel nejpovedenější víkend za poslední tři roky. Nadmíru zdařilý byl pro německé barvy především štafetový závod, ve kterém domácí tým jen dvakrát dobíjel. Pro Němce to byla vůbec první štafetová bedna této sezóny a všem pochybovačům ukázali, že na to mají i bez svého tahouna Arnda Peiffera. Nejstarší z německé reprezentace má po tomto víkendu hned dva důvody k radosti: Nejen, že mu strmě roste počet sledujících na instagramu, směrem k olympijským hrám navíc roste i jeho výkonnost a ve svých 33 letech si stále může směle pomýšlet na individuální cenný kov.
Poražení
Emilien Jacquelin
Kdo v Ruhpoldingu výrazněji ztratil, to je Emilien Jacquelin. Jacquelinovi se již podle představ nepovedl stíhací závod v Oberhofu a tento trend si dovezl i do Ruhpoldingu. Dvojnásobný mistr světa ze stíhačky nedokázal využít nepřítomnosti norského áčka a především ve sprintu figuroval hluboko v poli poražených. Pálil sice rychle, hned čtyřikrát ale vedle. Ve finále tak byl po 53. místu rád za postup do stíhačky. Toto své nelichotivé postavení pak sice výrazně vylepšil v následující stíhačce, ve které bral 20. příčku, i tak ale jeho ztráta na krajana Quentina Fillona Mailleta na čele Světového poháru povážlivě narostla.
Hanna Solová
Právě na této trati na sebe před dvěma lety poprvé výrazně upozornila Hanna Solová. Tehdy ještě neznámá biatlonistka šokovala čtvrtým místem. Na letošní zdejší závody však tak vesele vzpomínat nebude. Tři střelecké chyby ve sprintu totiž zapříčinily její dosud nejhorší sezónní umístění. 36. příčka rozhodně není nic, co by v současném rozpoložení běloruský biatlon opěvoval. Další patálie pak Solovou potkaly v ženské štafetě. Solová jela na posledním úseku a její krajanky závod rozjely skvěle. Když Solová přebírala štafetu na třetím místě s více než 20vteřinovým náskokem na týmy, které na závěrečný úsek nenasadily tak silné soupeřky, zdály se být běloruské stupně vítězů formalitou. Jejich finišmanka však nezvládla ležku, musela kroužit kolo a přišel propad. Před Bělorusky se dostaly Rusky a Němky, tak tak udržely za zády Italky.
Johannes Dale
Po více než měsíci si ve Světovém poháru zazávodil pátý muž loňského celkového hodnocení. Že by se ale norským trenérům po jeho výkonech dělaly vrásky na čele a litovali by, že mu přeci jen v boji o olympijskou vstupenku nedali větší šanci, to se říct nedá. Daleho výsledky byly jako přes kopírák toho, co předváděl na začátku ročníku v Östersundu. Dale strávil na střelnici více než minutu, což byl jeden z vůbec nejpomalejších střeleckých časů. Tyto sekundy jsou navíc v rychlostní disciplíně znát. Navíc ještě dvakrát pálil vedle, takže se nedostal výše než na 40. pozici. Ani 28. příčka ze stíhačky není nic, co by vám zajišťovalo místo v norském áčku.
Anton Babikov
Vyhřívání se na biatlonovém výsluní nemělo pro ruského reprezentanta dlouhého trvání. Po novém roce v Oberhofu zazářil při svém návratu do Světového poháru. V obou individuálních závodech zaujal pozice v první desítce, navíce si v singl mixech dojel společně s Kristinou Rezcovovou pro své první vítězství z této disciplíny. Sprint v Ruhpoldingu mu však nachystal kruté vystřízlivění. Na každé položce jednou chyboval, pomalu běžel a svým výkonem nevybojoval lístek jak do stíhačky, tak ani do ruské štafety, která se následně radovala z vítězství.