Home > Závody > Vítězslav Hornig vybojoval zlato na úvod EYOF v Turecku!

Vítězslav Hornig vybojoval zlato na úvod EYOF v Turecku!

Erzurum

V tureckém Erzurumu se včera rozeběhly soutěže v rámci Evropského olympijského festivalu mládeže (EYOF), na kterém poměřují své síly ti nejlepší sportovci ve věku 14 až 18 let. Dnes už se dostali do akce i biatlonisté a hned z toho bylo první zlato pro českou výpravu. Ve sprintu na 7,5 kilometru se k němu prostřílel Vítězslav Hornig.

Horniga za životním úspěchem dovedla především čistá střelba. Díky ní o 15,5 sekundy překonal jednou nepřesného Estonce Krista Siimera. O další tři desetiny zpět byl Rus Michajl Pervušin. Dařilo se i 7. Mikuláši Karlíkovi, kterého ale mohly mrzet dvě chyby na stojce. Čtyři trestná kola musel absolvovat 26. Jakub Kocián, 44. Tomáš Gregor jich měl pět.

V kategorii dívek připadlo zlato Francouzce Camille Benedové, která zapsala jednu nepřesnost stejně jako stříbrná Ukrajinka Chrystyna Dmytrenková. Rozdíl mezi nimi byl přesto značný – 21,5. Smůlu mělo opět Rusko. Anastasia Ševčenková zaostala za druhou příčkou o pouhé čtyři desetiny.

Skvělý výsledek zaznamenala na trati 6 kilometrů dlouhé Eliška Svobodová. Zastřílela podobně jako Hornig čistě a dojela pátá. Její jmenovkyně Eliška Teplá udělala na obou střeleckých zastávkách po jedné chybě a skončila 13. Méně už se střelecky vedlo 27. Petře Suché, která nastřádala čtyři trestné okruhy, a 40. Karolíně Dusilové. Ta kroužila dokonce sedmkrát.

Už zítra pokračuje program biatlonových soutěží stíhacími závody. O tečku se pak postará páteční smíšená štafeta.

Výsledky sprintu chlapců
Výsledky sprintu děvčat

Foto: Areál v Erzurumu (© eyof2017erzurum.org)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *