Vítězslav Hornig

Datum narození: 26. 4. 1999
Místo narození: Jilemnice
Země: Česká republika
Lyže: Fischer
Debut ve SP: Le Grand-Bornand 2019
Nejlépe celkově ve SP: /
Nejlépe ve SP: 50. (Nové Město 2021)
Web:
Sociální sítě: Instagram

Příběh

Zrzavé vlasy jsou poznávacím znamením Vítězslava Horniga. Mladý český biatlonista se snaží, aby si ho fanoušci zapamatovali i díky jeho výkonům.

Biatlon viděl v televizi a říkal si, že by tento sport rád vyzkoušel. Což nebyl problém. Pochází totiž z Jilemnice, jedné z největších lyžařských bašt.

Českou republiku úspěšně reprezentoval na řadě mládežnických akcí. Na Evropském olympijském festivalu v roce 2017 vybojoval svou první medaili – zlato ve sprintu. V dalším roce přidal stříbro a bronz na dorosteneckém světovém šampionátu.

Už jako junior začal dostávat šance mezi dospělými. V lednu 2020 všechny šokoval druhým místem ve sprintu na IBU Cupu ve slovenském Osrblí. Na Mistrovství Evropy juniorů v Hochfilzenu téhož roku vyhrál vytrvalostní závod a skončil druhý ve sprintu. Musel litovat, že šampionát předčasně ukončil koronavirus.

Hornigovou předností je rychlá a přesná střelba. Také cílevědomost a zanícenost do sportu. V posledních třech sezónách sbírá první zkušenosti ve Světovém poháru. K bodovaným příčkám mu schází lepší běh.

Text: Karel Halberštádt
Foto: Jaroslav Svoboda
Poslední aktualizace: 28. 12. 2021