Home > Novinky > Johannes Bø se čtvrtou výhrou v řadě dostal mezi elitní společnost

Johannes Bø se čtvrtou výhrou v řadě dostal mezi elitní společnost

Johannes Thingnes Bø

Dvě výhry v Hochfilzenu a dvě v Annecy. Johannes Thingnes Bø ovládl už čtyři závody Světového poháru v řadě, což před ním dokázali jen čtyři biatlonisté. I to dokládá, v jaké formě se Nor momentálně nachází.

Posledním závodníkem, který dokázal vyhrát čtyřikrát za sebou, byl Martin Fourcade. Ten dokonce v minulé sezóně opanoval pět závodů. Stále ale zůstal tři výhry za rekordem Oleho Einara Bjørndalena.

Nejvíc výher v řadě ve Světovém poháru
8 nor Ole Einar Bjørndalen 2005/06 a 2006/07
5 fra Martin Fourcade 2016/17
5 nor Ole Einar Bjørndalen 2004/05
4 nor Johannes Thingnes Bø 2017/18
4 fra Martin Fourcade 2015/16
4 fra Raphaël Poirée 2006/07
4 nor Ole Einar Bjørndalen 2002/03
4 rus Vladimir Dračev 1997/98

Johannes Bø má nyní velkou šanci, aby se dostal v tabulce na dělené druhé místo. Je pravděpodobně v životní formě a dnes zajel zřejmě svůj nejlepší závod v kariéře, jak řekl norské televizi NRK.

„Nepoznávám se. Obyčejně jsem zajel dobře a pak se mi nedařilo. Teď jsou dobré výkony pravidelné. Myslím, že Annecy je jedním z mých tří nejoblíbenějších středisek,“ prozradil Bø na tiskové konferenci po stíhacím závodě, ve kterém neudělal jedinou chybu a zvítězil o více než minutu.

Druhý Martin Fourcade tak nevěděl, jestli má být spokojený nebo naštvaný. „Jsem spokojený se svým výkonem, ale stále marně čekám na vítězství. Johannes je zkrátka příliš dobrý. Jsem nejlepší z těch dalších,“ utěšoval se Francouz, kterého kolem trati povzbuzovalo kolem 16 000 fanoušků.

Už jen kvůli nim bude mít v zítřejším hromadném startu o motivaci postaráno. Jenže už to nebude mít plně ve svých rukou, jako tomu bývalo v minulých letech.

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencní BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *