Home > Rozhovory > Martin Fourcade: Něco takového jsem ještě nezažil

Martin Fourcade: Něco takového jsem ještě nezažil

Martin Fourcade

Šestkrát vyhrál Světový pohár, desetkrát mistrovství světa a dvakrát olympijské hry. Přesto měl dnes Martin Fourcade radost jako malý kluk. Poprvé v kariéře zvítězil před domácím publikem.

Předešlé čtyři závody v Annecy ovládl Johannes Thingnes Bø. Ještě včera Martin Fourcade hovořil o tom, že i Nor je jen člověk a přijde jeho chyba. A ony dnes přišly hned dvě na úvodní střelbě. Cesta za výhrou pak byla pro Francouze otevřena.

„Bylo to úžasné. Strašně jsem si to užil, i když to byl těžký závod. Bylo důležité prostě jet a neohlížet se za sebou. Hodně mě hnali diváci. Na konci to byla záplava emocí, něco neuvěřitelného,“ komentoval Fourcade svou 63. výhru ve Světovém poháru.

Nabízí se otázka, kam výhru v domácím prostředí zařadit. Nad olympijská zlata? „Těžko říct. Nebudu to srovnávat s olympiádou, jsou to úplně jiné soutěže, ale co se týká emocí, tak něco takového jsem ještě nikdy nezažil. Často jsem kritizovaný zato, že jsem moc vážný a nesměju se. Ale ten dnešní úsměv ukazoval, jak moc jsem šťastný.“

Fourcadova druhá výhra v sezóně znamená, že se jeho náskok v celkovém hodnocení zvětšil na 20 bodů. „Je to velmi těsný souboj, ale to už jsem zažil v minulosti s Šipulinem a Schemppem. Já i Johannes jsme aktuálně o kousek před ostatními, ale o titulu nemluvím. Přijde nemoc a za jeden závod ztratíte 60 bodů. Rozdíl 20 bodů je zanedbatelný, v jednom závodě se může všechno změnit.“

Nyní Martina Fourcada čeká pár dní s rodinou a potom už tvrdý trénink předtím, než pátého ledna vyjede do sprintu v Oberhofu.

Zdroj: L’Equipe
Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *