Home > Preview > MS Hochfilzen: Den první

MS Hochfilzen: Den první

MS 2017 logo

Smíšenou štafetou dnes odstartuje Mistrovství světa v Hochfilzenu. Za největší favority jsou považovány kvarteta Francie, Německa a Norska. Do medailového boje však může promluvit i český tým.

Dnešní menu

14:45 | smíšená štafeta
ČT sport 14:15 Eurosport 1 14:30
cze 7. Puskarčíková, Koukalová, Moravec, Krčmář
Startovní listina

Otázky dne

  • Obhájí Francie zlato?
  • Jak proběhne návrat Loginova po vypršení trestu za doping?
  • Naváže česká čtveřice na úspěchy z minulých let?

Preview

Podle papírových předpokladů by to dnes měl být především souboj tří štafet. Pozice největších favoritů zřejmě připadne Francii. A nejen proto, že na posledním úseku pojede nepolapitelný Martin Fourcade. K případnému zlatu můžou výrazně přispět i Anaïs Chevalierová, Marie Dorinová Habertová a Quentin Fillon Maillet. Francouzskému kvartetu, které obhajuje zlato z loňska, věří nejvíc i fanoušci na twitterovém účtu IBU.

Tato anketa zároveň přiřkla druhé místo Německu. A i tady je to oprávněné. Němci disponují možná vůbec nejvyrovnanější čtveřicí. Na prvním úseku stabilní Vanessa Hinzová, pak super rychlá Laura Dahlmeierová, opět jistota v podání Arnda Peiffera a v roli finišmana Simon Schempp.

Před rokem v Oslu dojelo Německo rovněž druhé, o 10 sekund před třetím Norskem. Toto pořadí by se klidně mohlo zopakovat. I když ambiciózní Norové by asi chtěli víc. Vždyť pojedou s jedničkou na hrudi, což značí jejich vítězství z úvodu sezóny v Östersundu. Hodně bude záležet na tom, jak si střelecky povedou Marte Olsbuová a Tiril Eckhoffová. Přeci jen o výkony Johannese Bøho a Emila Hegleho Svendsena nemusíme mít strach.

Naopak se můžeme bát o zdraví kameramanů. Kouč Norů Siegfried Mazet na svém Twitteru ukázal, z jakých pozic budou boje o medaile snímat pracovníci rakouské televize ORF.

Ale zpět k závodu. Vedle trojice favoritů bude možná ještě větší pozornost upřena na Rusko. Důvod je jasný. Po Olze Podčufarovové a Tatjaně Akimovové se na trať vydá Alexandr Loginov. Pro 25letého biatlonistu to bude premiéra mezi elitou po tom, co si odpykal trest za užití látky EPO. Už startoval v IBU Cupu a na Mistrovství Evropy, kde jasně dominoval. Hlavně po běžecké stránce.

Vřelé přivítání může sotva čekat. A jelikož bude na posledním úseku ruské štafety v dobré formě se nacházející Anton Šipulin, tak je klidně reálný boj o medaile. Mohlo by tak dojít k zajímavé situaci, kdy by se na pódiu potkal Loginov s Martinem Fourcadem, kterého Rusova nominace na Mistrovství světa pořádně namíchla. Už stihl okomentovat i jeho nasazení do smíšené štafety.

Do bitvy o medaile se snad zapojí i lehce upgradovaná česká štafeta. Minulý rok z toho bylo 6. místo po tom, co se Veronice Vítkové moc nepodařil úvodní úsek. Nyní ji nahradí Eva Puskarčíková, která se na pozici rozjížděčky osvědčila zejména v ženských štafetách. Na druhém úseku bude řádit Gabriela Koukalová a boj o třetí pozici vyhrál Ondřej Moravec. Právě on je asi tou největší neznámou, protože poslední závody zrovna nejlepší formou neoplýval. Naopak Michal Krčmář vstoupí do závodu značně nabuzen. Ustojí ale psychicky roli finišmana na tak důležité akci?

Na nejvyšších příčkách můžeme očekávat také Ukrajinu, která se opírá o naprosto vyrovnanou čtveřici. Dobrou munici má v podobě Dorothey Wiererové či Dominika Windische i Itálie. Překvapit by zase chtělo domácí Rakousko, ale kamenem úrazu by mohl být druhý úsek a na něm Fabienne Hartwegerová.

Foto: Logo MS 2017 (© hochfilzen2017.at)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *