Home > Novinky > Skandál na úvod Mistrovství světa: Policie našla u Kazachů doping

Skandál na úvod Mistrovství světa: Policie našla u Kazachů doping

dopingový skandál

Mistrovstvím světa v Hochfilzenu otřásl těsně před samotným startem velký dopingový skandál. Rakouská policie dnes na tiskové konferenci oznámila, že včera provedla razii u kazašského týmu, během které zabavila spoustu lékařských pomůcek a také zakázané farmakologické přípravky.

Policejní zpráva, kterou má k dispozici ruský deník Sport-Express, dále zahrnuje výpověď anonymního svědka, který v lednu 2017 spatřil na čerpací stanici ve východním Tyrolsku pasažéry mikrobusů, jak likvidují objemné krabice, ve kterých byly nejrůznější lékařské pomůcky včetně injekcí, ampulí. K vidění bylo také několik ručně psaných předpisů a biatlonových akreditací.

Podle toho Rakouská antidopingová agentura určila, že se jedná o kazašský tým. Státní zástupce v Innsbrucku posléze vydal nařízení k zahájení vyšetřování. Součástí toho byla i razie 30 členů Státní kriminální policie Tyrolska na hotelu, kde bydlí kazašský tým.

IBU oznámila, že byli Kazaši okamžitě podrobeni kontrolám krve a moči. Kazašská štafeta zatím figuruje ve startovní listině pro dnešní smíšenou štafetu.

Zdroje: sport-express.ru, IBU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *