Home > Téma > MS Hochfilzen: Sumář druhého dne

MS Hochfilzen: Sumář druhého dne

MS 2017 logo

Cíl splněn hned v druhý den šampionátu. Český tým si přál z Hochfilzenu odvést alespoň jednu medaili a to se díky mistryni světa Gabriele Koukalové povede. Bezchybná střelba a nejrychlejší běh, od 27leté biatlonistky to byl výkon jako ze snu. Také se dočkala slov uznání od českých trenérů a také od Laury Dahlmeierové, která měla upřímnou radost ze stříbra.

Události dne ve zkratce

  • Gabriela Koukalová vybojovala po 12 letech individuální zlato pro český biatlon.
  • Druhá Laura Dahlmeierová získala pátou individuální medaili na mistrovství světa v řadě.
  • Pro Anaïs Chevalierovou je bronz první velkou individuální medailí v kariéře.
  • Skvělý den prožil italský tým, který se raduje ze čtvrtého místa Lisy Vittozziové a pátého místa Federicy Sanfilippové.

Zlatá Gabriela

Obávala se střelby, nevěřila, že by jí to dnes mohlo klapnout. A to bylo vlastně dobře. Podobné rozpoložení obvykle u Gabriely Koukalové signalizuje úspěch. O to překvapivější pak pro ni byla slova, která slyšela podél trati z účast členů realizačního týmu.

„Říkala jsem si, že jedu tak na 95 procent, ale najednou mi říkali, že jedu skvěle a vedu. Hrozně mě to povzbudilo, protože jsem si říkala, co to asi udělá, až pojedu plný kramle.“

Gabriela Koukalová (Český rozhlas)

Laťka dnes přitom byla nastavena vysoko, až na samotném okraji stojanů. Laura Dahlmeierová totiž zastřílela dvakrát za nula. A její běh obvykle nedovoluje při takovéto střelecké bilanci diskuze moc diskuzí o vítězce. Dnes to ale bylo jinak.

„Pro mě to byl perfektní závod. Střílela jsem čistě, na trati jsem nechala vše, co jsem mohla. Ale Gabi byla jednoduše lepší.“

Laura Dahlmeierová (ARD)

Sympatická a pravdivá slova Němky. Koukalová byla zkrátka lepší. V posledním kole sice od Dahlmeierové dostala 6,5 sekundy, ale v předcházejících okruzích měla běžecky navrch a její celkový čas byl nejlepší. Na Němku najela čtyři vteřiny, což přesně odpovídá rozdílu v cíli. Na střelnici strávily obě ženy prakticky stejnou porci času.

A jak vlastně vypadala střelba české závodnice? Hodnotit ji nemohl nikdo povolanější než Ondřej Rybář. Tedy muž, který se také podílel na náplni zlatého pera Gabriely Koukalové.

„Její střelbu můžeme hodnotit jen kladně, protože dala dvě nuly. Ležku udělala tak, jak měla. Na stojce byly všechny rány zcela bez problému, pohlídala si to. Dnes ani nepřehazovala pořadí terčů, moc dobře věděla, co dělá. Je mistryní světa – oprávněně.“

Ondřej Rybář (ČT sport)

Gabriela si tak po závodě zaslouženě poslechla tóny české hymny a neméně zaslouženě bude mít zítra trochu prostoru pro oddych. Stíhací závod se totiž pojede až v neděli. A vzhledem k 25sekundovému náskoku na třetí Anaïs Chevalierovou jsou další medailové vyhlídky velmi reálné.

Šachy se startovními čísly

Sprint žen vlastně začal tak trochu už včera, kdy trenéři vybírali skupiny, do kterých své závodnice nasadí. Ti čeští či norští zvolili až tu poslední. I Laura Dahlmeierová se vydala na trať poměrně pozdě. Ondřej Rybář se před závodem podivoval nad tím, že Francouzi či Finové zvolili pozice v úvodu startovní listiny. Podle něj a podle českých servismanů se totiž trať měla postupně zrychlovat. Tento předpoklad se ukázal být jako správný.

„Myslím, že to od trenérů byla velmi chytrá taktika. Každým kolem jsem cítila, že je trať rychlejší a rychlejší.“

Gabriela Koukalová (IBU)

Kdo dnes ještě uspěl?

Nebyl to dnes jen den Gabriely Koukalové a potažmo Laury Dahlmeierové. Životní okamžiky prožila i Anaïs Chevalierová. Po tom, co zvítězila a byla druhá v Novém Městě, samozřejmě všichni věděli, že její potenciál je značný. Ale uspět na velké akci, to je ještě trochu jiná úroveň. A 23leté Francouzce se to dnes povedlo.

„Medaile je pro mě jako vítězství. Teď když jdu do závodu, tak vím, jak na to. Jsem ráda, že jsem našla klíč. Vše je jen v mé hlavě.“

Anaïs Chevalierová (L’Equipe)

Chevalierová měla i trochu štěstí, protože porazila čtvrtou Lisu Vittozziovou o pouhé dvě desetiny. Kdo by si myslel, že Italka bude smutná, ten se mýlil. Po závodě zářila štěstím a radovala se z životního závodu. Radost navíc mohla sdílet s pátou Federicou Sanfilippovou. Slibné výkony pro štafetu.

Medailové pořadí po 2 z 11 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. ger 1 1 0 2
2. cze 1 0 0 1
3. fra 0 1 1 2
4. rus 0 0 1 1

Foto: Logo MS 2017 (© hochfilzen2017.at)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *