Home > Téma > MS Oslo 2016: Sumář druhého dne

MS Oslo 2016: Sumář druhého dne

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Sprinty na Mistrovství světa v Oslu měly očekávaného vítěze a překvapivou vítězku. Dočkali jsme se také kvalitních výsledků českých biatlonistek.

Den v bodech

 • Martin Fourcade získal druhé zlato na šampionátu a osmé na MS ve své kariéře.
 • Francouzský biatlonista zároveň dosáhl na malý křišťálový glóbus za sprint.
 • Ole Einar Bjørndalen skončil druhý a má poprvé od roku 2009 individuální medaili z MS.
 • Bronzový Ukrajinec Serhij Semenov ukořistil první velkou individuální medaili.
 • Nejlepšího českého výsledku ve sprintu mužů dosáhl 15. Michal Šlesingr.
 • Michal Krčmář si 24. místem stanovil nové maximum na MS.

 • Tiril Eckhoffová vybojovala pro Norsko první zlato na domácím Mistrovství světa.
 • Obhájkyně titulu mistryně světa Marie Dorinová Habertová obsadila druhou příčku.
 • Laura Dahlmeierová proměnila pátý individuální start na MS ve druhou medaili – bronzovou.
 • Gabriela Soukalová dojela čtvrtá, což je její druhý nejlepší výsledek ze světových šampionátů.
 • Veronika Vítková si 7. místem vyjela nejlepší výsledek na MS od roku 2009.

Ohlasy

Martin Fourcade mluvil o svém „pomalejším“ startu do závodu: „Opravdu jsem se nesnažil začít volněji. Chtěl jsem jen jet stabilně a dobře střílet. Spíš si myslím, že někteří s vědomím toho, že to je Mistrovství světa, začali rychleji. Taky za to zaplatili.“ (biathlonworld.com)

Jako vítěz se mohl Martin Fourcade setkat s norským králem, kterému řekl: „Vrátím se zpět.“ (biathlonworld.com)

Ole Einar Bjørndalen byl za stříbro hodně rád: „Nesmutním z toho, že jsem neporazil Martina. Byl příliš dobrý, na trati mu to šlo úžasně a stříbro pro mě dnes je jako zlato. Už je to dlouho, co jsem byl na MS naposledy na pódiu.“ (biathlonworld.com)

Bjørndalen se ještě vyjádřil ke své přezdívce „Král biatlonu“: „V Norsku je jen jeden král. Já dělám biatlon a on zase svou práci.“ (biathlonworld.com)

Tady jsou slova zlaté Tiril Eckhoffové: „Na Holmenkollenu jsem vyhrála můj první lyžařský závod, když mi bylo 6 let. Je úžasné se sem teď vrátit a stát se mistryní světa. Vždycky jsem o tom snila, ale nevěřila jsem, že se to může povést.“ (biathlonworld.com)

Eckhoffová si nejkrásnější chvíle své kariéry užívala s těmi nejbližšími: „S rodinou jsme si poplakali, bylo to hodně emotivní. Byli tu mí rodiče i bratr.“ Právě její sourozenec Stian je zároveň trenérem norských žen a radostí doslova skákal. „Rozumím tomu, pro úspěch jsme toho udělali opravdu hodně.“ (biathlonworld.com)

Kdy se Marie Dorinová Habertová dozvěděla, že nezíská zlato? „Když byla Tiril na trati, tak jsem byla v převlékací místnosti. Pak jsem vyšla a věděla jsem, že je přede mnou.“ (biathlonworld.com)

Čtvrtá Gabriela Soukalová promluvila o tom, jak našla síly pro mohutný finiš: „Představila jsem si všechny ty lidi v Česku, jak fandí a drží palce. Jela jsem, co mi ruce a nohy dovolily. Díky, že mě všichni tak hnali, kdyby tak nedrželi palce, tak mi to tak nejelo.“ (biatlon.cz)

Veronika Vítková byla po 7. místě zpět v dobrém rozpoložení: „Běžecky to nebylo úplně ideální, ale asi bych měla být spokojená.“ (ceskatelevize.cz)

Hrdinka dne

Tiril Eckhoffová

Tradičně dobře naladěná blondýnka se dnes usmívala víc než kdy jindy. Dosud byl jejím největším úspěchem bronz z hromadného startu na Olympiádě v Soči. Ve Světovém poháru dokázala zvítězit jen jednou. Přesto právě tato žena získala pro Norsko první zlato na šampionátu. A stylově slavila ve zlaté bundě.

Poražený dne

Tarjei Bø

Eckhoffová a Bjørndalen dali norským fanouškům důvod k velké radosti, minimálně jeden obyvatel Norska však mohl být smutný. Tarjei Bø vstupoval do sezóny jako jeden z favoritů na zisk křišťálového glóbu a velké očekávání měl také od domácího MS. Ve smíšené štafetě norský kvartet příliš nepodržel a sprint? Až 54. místo.

Medailové pořadí po 3 z 11 závodů

Francie (2-1-0), 2. Norsko (1-1-1), 3. Německo (0-1-1), 4. Ukrajina (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *