Home > Preview > MS Oslo 2016: Den třetí

MS Oslo 2016: Den třetí

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Martin Fourcade a Tiril Eckhoffová dnes ve stíhacích závodech zaútočí na další zlaté medaile. Využijí výhodných pozic i české biatlonistky?

Co nás dnes čeká?

13:30 – stíhací závod mužů

ČT sport 13:00 studio, 13:25 závod

Eurosport 1 12:30

15:45 – stíhací závod žen

ČT sport 15:15 studio, 15:40 závod (odhadované časy)

Eurosport 1 15:30

Otázka dne:

Dočká se Česká republika první medaile ze šampionátu?

Preview stíhacího závodu mužů

Jedno trestné kolo a kousek. S takovým náskokem před nejbližšími pronásledovali vystartuje do stíhačky Martin Fourcade. Do karet mu hraje i bilance z letošní sezóny. Z šesti stíhaček ovládl tři, ve dvou dojel druhý a v jedné čtvrtý. Dočkáme se tedy v Oslu třetího zlata ve třetím závodě v podání Francouze?

To Ole Einar Bjørndalen, jen odstartuje s číslem dvě na hrudi, letos ve stíhacích závodech tolik nezářil. Významnou roli však může hrát vidina zlata a masivní podpora  fanoušků podél tratí. Hned za Norem vystartuje Serhij Semenov, u nějž by bylo zopakování bronzu ze sprintu velkým překvapením.

Větší šance na úspěch bude mít Johannes Thingnes Bø, jenž vyjede 35,5 sekundy za M. Fourcadem. Poslední dvě letošní stíhačky zakončil na pódiu, ale je otázkou, zda krom výborného běhu i dobře zastřílí. Přeci jen, čtyři položky nabízejí hodně prostoru pro chyby.

Nedaleko za Norem vystartují Garaničev, Schempp či Landertinger. Toto trio ve sprintu velmi dobře běželo a v případě dobré střelby se dá čekat posun vzhůru.

Z 19. místa se za obhajobou výhry vydá Erik Lesser. V Kontiolahti se před rokem vedlo i Michalu Šlesingrovi, který obsadil čtvrtou příčku. Nyní mu patří 15. výchozí pozice a ztráta 1:09,5. Čech už letos ve stíhačce vystoupal na stupně vítězů. Věřme, že by si mohl vzpomenout na třetí místo z Ruhpoldingu.

Startovní listina stíhacího závodu mužů

Favorité podle Fortuny

1. Martin Fourcade (kurz na vítězství 1,27)

2. Simon Schempp (10,0)

2. Johannes Thingnes Bø (10,0)

4. Ole Einar Bjørndalen (12,0)

5. Jevgenij Garaničev (15,0)

5. Dominik Landertinger (15,0)

Michal Šlesingr (125,0)

Michal Krčmář (250,0)

Kompletní kurzová nabídka s možností vsadit si

BiatlonMag tipuje

1. Martin Fourcade

2. Dominik Landertinger

3. Ole Einar Bjørndalen

Preview stíhacího závodu žen

Domácí fanoušci budou chtít dotáhnout Tiril Eckhoffovou k dalšímu zlatu. Norka vyjede s náskokem 15 vteřin, ale oproti sprintu na ni čekají čtyři střelecké položky. Během sezóny se na střelnici potýkala s problémy a třeba i ve smíšené štafetě musela čtyřikrát dobíjet. Na druhou stranu jí letošní stíhačky celkem seděly a má z nich dvě čtvrtá a jedno páté místo.

Marii Dorinové Habertové nevyšla obhajoba titulu ve sprintu, skončila druhá. Teď má ovšem další poměrně dobrou šanci. Ve stihacích závodech se v této sezóně dostala dvakrát na stupně vítězů, ale ještě nevyhrála. Naopak Laura Dahlmeierová, jež se do závodu pustí ze třetího místa a bude obhatovat stříbro, letos nastoupila do tří stíhaček a všechny ovládla! Proto je možná ona tou favoritkou číslo jedna.

Favorizovat musíme samozřejmě i Gabrielu Soukalovou. Česká závodnice vyjede na trať ze čtvrtého místa, 38 sekund za Eckhoffovou. Podobně jako u Němky pro ni hovoří výborné výsledky z letošních stíhacích závodů. Může se pyšnit kompletní medailovou sbírkou. A ještě jedno plus pro Češku: Norská televize NRK si do studia pozvala losa a nabídla mu čtyři banány, u každého byla fotka jedné biatlonistky. Los si vybral právě naši reprezentantku.

Tenhle los v tom má jasno: Snědl banán s fotkou Gabriely Soukalové, čímž ji označil za vítězku dnešního stíhacího závodu.

Zveřejnil(a) BiatlonMag dne 6. březen 2016

Na chyby ostatních budou spoléhat Dorothea Wiererová a Veronika Vítková. Ve sprintu nechybovaly, ale právě pomalejší běh je vyřadil z boje o stupně vítězů. Na druhé straně to na trati dobře odjíždělo triu Susan Dunkleeová, Kaisa Mäkäräinenová a Marte Olsbuová. Tato silná běžecká skupinka se vydá do závodu zhruba 50 sekund za Eckhoffovou. Pokud se některé z těchto závodnic povede dobře zastřílet, tak můžeme čekat atak medailových pozic.

Startovní listina stíhacího závodu žen

Favorité podle Fortuny

1. Laura Dahlmeierová (kurz na vítězství 2,0)

2. Marie Dorinová Habertová (5,0)

3. Gabriela Soukalová (5,5)

4. Tiril Eckhoffová (5,8)

5. Dorothea Wiererová (12,0)

Veronika Vítková (50,0)

Kompletní kurzová nabídka s možností vsadit si

BiatlonMag tipuje

1. Laura Dahlmeierová

2. Gabriela Soukalová

3. Marie Dorinová Habertová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *