Home > Preview > MS Oslo: Den osmý

MS Oslo: Den osmý

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Mistrovství světa v Oslu vrcholí. Třicet nejlepších biatlonistů a biatlonistek světa čekají závody s hromadným startem.

Co nás dnes čeká?

13:00 – závod s hromadným startem žen

ČT sport 12:55 (12:30 studio)

Eurosport 1 12:30

16:00 – závod s hromadným startem mužů

ČT sport 15:55 (15:30 studio)

Eurosport 1 15:45

Otázka dne:

Odveze si Česká republika ze šampionátu alespoň jednu medaili?

Preview závodu s hromadným startem žen

Marie Dorinová Habertová zůstává jedinou biatlonistkou, která se zatím v Oslu radovala z medaile v každém závodě.  Velmi dobré šance na pódium bude mít i v hromadném startu. Její motivace bude spojena i s bojem o velký křišťálový glóbus. Pokud vezmeme v úvahu odpočet dvou nejhorších výsledků, tak čtyři závody před koncem sezóny ztrácí na Gabrielu Soukalovou už jen 51 bodů.

Právě česká reprezentantka je další favoritkou masáku. Soukalová má letos v této disciplíně již kompletní medailovou sbírku, navíc si zvedla sebevědomí v páteční štafetě. Tam měla vůbec nejlepší čas ze všech.

Mezi favoritky se určitě bude řadit i Laura Dahlmeierová, i když ve štafetě už působila značně unaveně. V dobrou střelbu budou věřit domácí super běžkyně Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová. Okruh kandidátek na medaile je ovšem daleko větší. O cenné kovy budou chtít zabojovat také Dorothea Wiererová, Kaisa Mäkäräinenová, Anaïs Bescondová či naše Veronika Vítková.

Vítězství obhajuje Valj Semerenková, ale těžko čekat, že by se jí to mohlo podařit zopakovat. Její myšlenky by spíš měly mířit k elitní desítce. Větší šanci na zopakování stříbra má Franziska Preußová. Bronzová z Kontiolahti Karin Oberhoferová se do hromadného startu nekvalifikovala.

Startovní listina závodu s hromadným startem žen

Favoritky podle Fortuny

1. Laura Dahlmeierová (kurz na vítězství 2,7)

2. Marie Dorinová Habertová (5,0)

3. Gabriela Soukalová (5,5)

4. Kaisa Mäkäräinenová (7,5)

5. Tiril Eckhoffová (9,0)

Veronika Vítková (35,0)

Kompletní kurzová nabídka s možností vsadit si

BiatlonMag tipuje

1. Gabriela Soukaová

2. Laura Dahlmeierová

3. Marie Dorinová Habertová

Preview závodu s hromadným startem mužů

Zatím nikdo v historii nezískal na jednom šampionátu pět zlatých medailí. Martin Fourcade je k tomu teď blízko. Stačí taková „maličkost“ – vyhrát dnešní závod s hromadným startem. Francouz by mohl využít sil, které pošetřil ve včerejší štafetě.

Letos se odjely zatím čtyři masáky a Fourcade jeden z nich vybrál. Zbývající tři výhry si rozdělili Jean-Guillaume Béatrix, Dominik Windisch a Erik Lesser. Béatrix však dnes nepojede a Windisch si do Osla nepřivezl takovou formu. To Lesser je na tom lépe a včera vyhrál ve štafetě první úsek. Žhavé kandidáty na medaile přesto hledejme jinde.

Johannes Bø zakončil zatím všechny individuální závody v Oslu na čtvrtém místě. Mohl být trochu frustrován, ale včera si náladu vylepšil. On byl tím nejvýkonnějším dílkem zlaté norské štafety. Pokud by podobný výkon předvedl i dnes, tak by rozhodně nebyl nereálný boj o mistrovský titul.

Úplně nejrychleji jel včera ve štafetě Simon Eder. Bronzový medailista z vytrvalostního závodu jen potvrdil svou výbornou formu a budeme ho dnes muset také zařadit mezi favority. To platí i pro jeho krajana Dominika Landertingera. Medailové loučení s Holmenkollenem by určitě brali Ole Einar Bjørndalen a Emil Hegle Svendsen, k tomu by však potřebovali výbornou střelbu a chyby rychlejších soupeřů. Poslední šanci spravit ne moc povedený šampionát budou mít Anton Šipulin a Simon Schempp.

Titul mistra světa bude obhajovat Jakov Fak. Slovinec se sice zvedá, ale stále má k loňské formě daleko. Ondřej Moravec se jakožto stříbrný medailista z Kontiolahti do závodu nekvalifikoval, a tak ho budou muset zastoupit Michalové Šlesingr a Krčmář. Oba na šampionátu ukázali dobré výkony a určitě mají na to, aby zabojovali minimálně o první desítku.

Startovní listina závodu s hromadným startem mužů

Favorité podle Fortuny

1. Martin Fourcade (kurz na vítězství 1,9)

2. Johannes Thingnes Bø (8,0)

3. Anton Šipulin (10,0)

4. Dominik Landertinger (15,0)

4. Emil Hegle Svendsen (15,0)

4. Simon Eder (15,0)

4. Simon Schempp (15,0)

Michal Šlesingr (70,0)

Michal Krčmář (80,0)

Kompletní kurzová nabídka s možností vsadit si

BiatlonMag tipuje

1. Martin Fourcade

2. Simon Eder

3. Johannes Thingnes Bø

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *