Home > Závody > MS Oslo: Závěrečný závod patřil Dorinové Habertové. Soukalové medaile těsně unikla

MS Oslo: Závěrečný závod patřil Dorinové Habertové. Soukalové medaile těsně unikla

Marie Dorinová Habertová

Ani závěrečný závod na Mistrovství světa nepřinesl českým reprezentantkám medaili. Soukalová dojela čtvrtá, Vítková šestá. Hromadnému startu kralovala Marie Dorinová Habertová.

Prokletá hůlka

Dnešní závod začal pro Gabrielu Soukalovou čistým kontem. Při odjezdu ze střelnice si ovšem nepočínala úplně šťastně a za ní jedoucí soupeřka jí strhla hůlka. Češka tak musela několik metrů ujet jen s jednou holí. Větší komplikace přinesla první střelecká zastávka Veronice Vítkové. Po tom, co se celé první kolo pohybovala na čele, se musela odporoučet na trestné kolo. Z hlavních favoritek ji tam doprovodila ještě Dorothea Wiererová.

Stíhací jízda chybující Soukalové

Jako by si na druhé položce české reprezentantky vyměnily pozice z úvodní střelby. Vítková nyní zastřílela svižnou nulu a posunula se na 12. příčku, 20 sekund za vedoucím duem Marie Dorinová Habertová a Laura Dahlmeierová. Soukalová se možná trochu nechala unést rychlou palbou svých soupeřek a jednou ranou těsně minula terč. To znamenalo propad na 18. místo se ztrátou více než půl minuty. Deficit se však v následujícím kole menšil, neboť Češka jela nejrychleji z celého startovní pole.

Dorinová Habertová v trháku

Na třetí střelbu spolu přijelo trio Dorinová Habertová, Dahlmeierová a Mäkäräinenová. Němka s Finkou jednou zamířily nepřesně, kdežto Francouzka připsala třetí nulu. Díky tomu se dostala do suverénního vedení, 15 sekund před rovněž bezchybnou Jurlovovou. O dalších pět vteřin zpět už jelo české duo. Vítková se Soukalovou totiž tentokrát neudělaly ani jednu chybu.

Suverénní Francouzka

Marie Dorinová Habertová dorazila na závěrečnou položkou s náskokem, který se zhruba rovnal jednomu trestnému kolu. Francouzská biatlonistka vyslala čtyři úspěšné rány a trochu si počkala na tu pátou. To se ukázalo jako správné rozhodnutí, neboť jí i 20. terč v závodě zbělal. Suverénka letošního šampionátu tak zapsala třetí zlato a zároveň šestou medaili ze šesti možných.

Soukalová bez medaile

O další medaile se tvrdě bojovalo. Jako první ze střelnice vyjela Gabriela Soukalová, jenž zastřílela čistě. Stejně dobře se ovšem vedlo i Lauře Dahlmeierová a Kaise Mäkäräinenová. Česká reprezentantka začala záhy za touto super silnou běžeckou dvojicí zaostávat a musela se smířit s tím, že si z Osla medaili neodveze. Čtvrtým místem alespoň minimalizovala ztráty v boji o velký křišťálový glóbus. Pokud vezmeme do úvahu odpočty dvou nejhorších výsledků, tak má tři závody před koncem na Dorinovou Habertovou k dobru 34 bodů.

V boji o stříbro ukázala na cílové pásce větší úsporu sil Dahlmeierová, jež tak na šampionátu slaví pátou medaili. Pro Mäkäräinenovou je naopak bronz prvním a zároveň posledním cenným kovem z Holmenkollenu.

Pátou pozici si vyjela Anaïs Bescondová z Francie a jako šestá se přiřítila do cíle Veronika Vítková. Nejzkušenější Češka se tak ve všech závodech v Oslu vešla do elitní desítky, což je výborný počin.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Mäkäräinenová (31:10,3), 2. Dahlmeierová (+10,7), 3. Dunkleeová (+13,6) – 6. Vítková (+26,7), 8. Soukalová (+35,2)

Střelecké časy: 1. Varvynecová (1:31,0), 2. Olsbuová (+9,0), 3. Anderssonová a Wiererová (+10,0) – 13. Vítková (+22,0), 19. Soukalová (+30,0)

Výsledkový servis

Výsledky závodu s hromadným startem žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Foto: Marie Dorinová Habertová (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *