Home > Novinky > Rychlé zprávy: Václavíka brzdí zlomená noha, jiní se chystají na letní MS

Rychlé zprávy: Václavíka brzdí zlomená noha, jiní se chystají na letní MS

Adam Václavík

Ani v srpnu biatlonisté nepolevují v přípravě na olympijskou sezónu. Stále se něco děje a bohužel ne všechny zprávy jsou příjemné. Jako třeba ta o zranění Adama Václavíka. Co dalšího se v posledních dnech stalo?

Smolař Václavík

Z francouzského Prémanonu, kde připravují čeští biatlonisté, přišla velmi nepříjemná zpráva. Adam Václavík si v pondělí po pádu přímo na asfalt zlomil pravou lýtkovou kost. Ve Francii dostal na nohu sádru, která mu v případně konzervativní léčby vydrží přes 6 týdnů.

Šéftrenér Rybář se ale spolu s lékařem kloní k operativnímu zákroku, který by pauzu výrazně zkrátil. Tak či tak český kouč věří, že se nucená přestávka na Václavíkovi nijak nepodepíše a naopak bude v zimě těžit z toho, jak dobře do této chvíle pracoval. (biatlon.cz)

Blíží se MS v letním biatlonu

Rusové zveřejnili nominaci pro MS v letním biatlonu, které se uskuteční od 25. do 27. v Čajkovském. Na domácí půdě se představí i Anton Šipulin, Alexej Volkov či Světlana Slepcovová. (RBU)

Startovní listina na letním MS jinak nebude příliš nabitá. Vůbec se nepředstaví biatlonisté z Česka, Norska, Německa, Francie či Švédska. Ze známějších jmen budou startovat Martin Otčenáš, Krasimir Anev, Paulína Fialková či Galina Višněvská. (biathlon59.ru, IBU)

Žije Martin Fourcade?

Martin Fourcade tráví velkou část přípravy doma ve Francii, aby mohl být co nejvíce se svou rodinou. Trénoval například i s francouzskýmu běžci. Nedávno se na sociálních sítích pochlubil ukázkou svého tepu, který klesl až k neuvěřitelnému čísle 25.

„Doufám, že ještě žije,“ komentoval to Tarjei Bø. Sám se podle svých slov dostává v klidové fázi k 35 tepům za minutu, což je i tak velmi nízká hodnota. Podle odborníků u Fourcada musí hrát roli krom skvělé kondice i genetika. (NRK)

#25bpm ❤️📉

Příspěvek sdílený Martin Fourcade (@martinfourcade),

Američané si rozdali tituly

V Jerichu se minulý víkend konal americký šampionát na kolečkových lyžích. Ženám vládla podle očekávání Susan Dunkleeová, která ve sprintu suverénně porazila Joannu Reidovou a v hromadném startu Clare Eganovou.

Mezi muži uspěl ve sprintu mistr světa Lowell Bailey, když těsně zdolal Seana Dohertyho. V hromadném startu Baileyho pokořil Kanaďan Nathan Smith.

Změny národností

Pro příští sezónu se bude zřejmě u několika jmen měnit vlaječka. Talentovaná Běloruska Darja Blašková je krok od přechodu do ukrajinských služeb. Stejným směrem má putovat i Marija Panfilovová. Kuriózní na tom je, že původem Ruska přešla v roce 2013 na Ukrajinu a o dva roky později do Běloruska. (sb.by, XSPORT.ua)

V Kazachstánu zase těžce nesou rozhodnutí Ariny Pantovové přejít do služeb Ruska. Dorostenecká mistryně světa z loňského roku tak následuje svého otce, který dostal nabídku trénovat v Ťumeni.

Zelená pro Lenzerheide

Areál ve švýcarském Lenzerheide obdržel od Mezinárodní biatlonové unie licenci A, která umožňuje pořádat Světový pohár či mistrovství světa. V nadcházející sezóně se v Lenzerheide uskuteční IBU Cup a v roce 2020 Mistrovství světa juniorů. Pak budou chtít Švýcaři získat i ty nejprestižnější závody. (swiss-ski.ch)

Foto: Adam Václavík (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *