Home > Závody > SP Pokljuka: Schempp nenašel přemožitele ani ve stíhačce. Češi znovu propadli

SP Pokljuka: Schempp nenašel přemožitele ani ve stíhačce. Češi znovu propadli

Simon Schempp

Simon Schempp

Foto: Simon Schempp (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Vítězný double slaví ve slovinské Pokljuce Simon Schempp, když po sprintu ovládl i stíhací závod. Českým biatlonistům se opět nedařilo. Ondřej Moravec se však alespoň kvalifikoval do zítřejšího hromadného startu.

Hon na Schempp

Na začátku závodu stála otázka, kdy a zda vůbec bude vítěz sprintu Simon Schempp dojet soupeři. První střelba moc nenapověděla, protože všichni favorité snad s výjimkou Jevgenije Garaničeva odstříleli za nula. Podobně tomu bylo po druhé položce, kde tím jediným chybujícím byl další Rus Anton Šipulin. Náskok Schemppa zůstával pořád na nějakých 10 vteřinách, druhá příčka však už byla v držení Martina Fourcada.

Spolupráce na čele

Netrvalo to dlouho a Francouz docvakl svého německého soupeře. Oba se pak domluvili na vzájemné pomoci a společnými silami se snažili najíždět sekundy na své soupeře. Spíš se jim to tedy nedařilo. Moc je to ale asi nemrzelo po první stojce, kterou zvládli oba čistě. Bezchybný byl rovněž Tarjei Bø, jenž se s číslem 9 dral mohutně nahoru. Na vedoucí duo měl sice ztrátu 20 vteřin, ale zároveň za sebou o 10 sekund držel Bjørndalena.

Schemppův double

Na poslední střelecké zastávce stanuli Schempp s M. Fourcadem bok po boku. Francouzský biatlonista odstřílel rychleji, leč s jednou nepřesností. Němec si dal více záležet, vyčistil všech pět terčů a čtvrtá nula v závodě ho posunula o 18,4 sekundy na první místo. Bylo rozhodnuto. Simon Schempp si v klidu dojel pro osmou výhru v kariéře. Martin Fourcade si zase druhou příčkou pojistil vedení ve SP a zároveň prodloužil čekání na premiérovou výhru v Pokljuce.

Boj o třetí místo

O dramatický závěr se postarali Anton Šipulin a Tarjei Bø. Ze střelby odjížděl Rus o tři vteřiny za Norem, v cíli už byl ovšem o dvě vteřiny před ním. Další dobrý výsledek si vyjel pátý Quentin Fillon Maillet z Francie. Svou radost mohl sdílet nejen s Martinem Fourcadem, ale i s jeho bratrem Simonem, jenž se z 33. místa propracoval na 10. Starší z bratrů střílel stejně jako vítězný Schempp a 15. Lindström bezchybně.

Češi si pohoršili

Jedno české zlepšení a tři zhoršení. Ondřej Rybář nebude ani dnes své svěřence chválit. Ondřeje Moravce tři chyby vleže vyřadily ze hry o lepší než 26. místo. Pozitivem je alespoň udržení 23. příčky v hodnocení SP, což znamená start v zítřejším hromadném startu. Trochu lépe na střelnici si vedl 34. Jaroslav Soukup, bohužel už mu to tolik neběželo. Michal Šlesingr byl jediným z našich, který se zlepšil. Posun z 50. na 36. pozici ovšem na jásání není. Na 43. Michala Krčmáře body nezbyly.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Šipulin (26:57,6), 2. T. Bø (+2,9), 3. Svendsen (+9,8) – 12. Šlesingr (+32,4), 30. Moravec (+55,4), 31. Krčmář (+56,1), 43. Soukup (+1:32,2)

Střelecké časy: 1. Gustavsson (1:26,0), 2. Volkov (+5,0), 3. Fak (+6,0) – 19. Moravec (+22,0), 37. Krčmář (+30,0), 43. Soukup (+33,0), 57. Šlesingr (+1:01,0)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *