Home > Téma > Speciál k MS v Oslu: Průvodce šampionátem den po dni

Speciál k MS v Oslu: Průvodce šampionátem den po dni

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

S naším průvodcem Mistrovstvím světa v Oslu vám nic neunikle. Přinášíme program, časy TV přenosů a zajímavosti k závodům přehledně na jednom místě.

Den první – čtvrtek 3. března

15:30 – smíšená štafeta

Kdy v TV: ČT sport 15:25 (15:00 studio) Eurosport 1 15:00

Loňský šampionát: 1. Česká republika, 2. Francie, 3. Norsko

Zajímavosti:

  • norská štafeta už pětkrát v řadě nechyběla na pódiu
  • Rusko získalo medaili naposledy v roce 2008
  • Češi skončili na posledních dvou šampionátech na stupních vítězů

Den druhý – sobota 5. března

11:30 – sprint mužů

Kdy v TV: ČT sport 11:25 (11:00 studio) Eurosport 1 11:30

Loňský šampionát: 1. J. Bø, 2. Smith, 3. T. Bø – 7. Šlesingr, 9. Moravec, 11. Soukup, 59. Krčmář

Zajímavosti:

  • Ole Einar Bjørndalen vyhrál již čtyřikrát, což je rekord
  • od roku 2008 nebyl Rus na pódiu
  • Česku chybí zlato ke kompletní medailové sadě
14:30 – sprint žen

Kdy v TV: ČT sport 14:25 (14:00 studio) Eurosport 1 14:30

Loňský šampionát: 1. Dorinová Habertová, 2. Nowakowská-Ziemniaková, 3. Va. Semerenková – 15. Vítková, 18. Soukalová, 66. Landová, 74. Puskarčíková

Zajímavosti:

  • třikrát v řadě nechyběla na stupních vítězů Ukrajinka
  • z posledních 8 závodů se 4x z výhry radovala Němka
  • Česko čeká na medaili od roku 2003, kdy skončila třetí Holubcová

Den třetí – neděle 6. března

13:30 – stíhací závod mužů

Kdy v TV: ČT sport 13:25 (13:00 studio) Eurosport 1 13:30

Loňský šampionát: 1. Lesser, 2. Šipulin, 3. T. Bø – 4. Šlesingr, 9. Moravec, 18. Soukup, 57. Krčmář

Zajímavosti:

  • v rozmezí let 2005 až 2009 vyhrál Ole Einar Bjørndalen čtyřikrát v řadě
  • Anton Šipulin bral v předešlých třech závodech medaili
  • ČR nemá ani jednu medaili
15:45 – stíhací závod žen

Kdy v TV: ČT sport 15:40 (15:20 studio) Eurosport 1 15:45 *časy přenosů jsou odhadované

Loňský šampionát: 1. Dorinová Habertová, 2. Dahlmeierová, 3. Nowakowská-Ziemniaková – 5. Soukalová, 11. Vítková

Zajímavosti:

  • 6 posledních vítězek pocházelo z 6 různých zemí (Francie, Norsko, Bělorusko, Finsko, Švédsko, Německo)
  • dvakrát v řadě vystoupala na pódium Polka
  • Česká republika stále čeká na první medaili

Den čtvrtý – středa 9. března

15:30 – vytrvalostní závod žen

Kdy v TV: ČT sport 15:25 (15:00 studio) Eurosport 1 15:15

Loňský šampionát: 1. Jurlovová, 2. Soukalová, 3. Mäkäräineová – 8. Vítková, 24. Puskarčíková, 75. Landová

Zajímavosti:

  • tři z posledních sedmi závodů měly norskou vítězku
  • v pěti z jedenácti předešlých závodů putoval bronz na Ukrajinu
  • českému biatlonu chybí bronz ke zkompletování medailové sady

Den pátý – čtvrtek 10. března

15:30 – vytrvalostní závod mužů

Kdy v TV: ČT sport 15:25 (15:00 studio) Eurosport 1 15:15

Loňský šampionát: 1. M. Fourcade, 2. Svendsen, 3. Moravec – 14. Šlesingr, 26. T. Krupčík, 36. Soukup

Zajímavosti:

  • předešlé dva závody vyhrál Martin Fourcade
  • poslední německý triumf se datuje do roku 1999
  • Češi se z minulých 7 závodů 3x radovali z bronzu

Den šestý – pátek 11. března

15:30 – štafeta žen

Kdy v TV: ČT sport 15:25 (15:00 studio) Eurosport 1 15:15

Loňský šampionát: 1. Německo, 2. Francie, 3. Itálie – 8. Česká republika

Zajímavosti:

  • v předešlých sedmi případech vyhrály Němky
  • Italky skončily dvakrát v řadě třetí
  • česká medaile (zlatá) přišla naposledy v roce 1993

Den sedmý – sobota 12. března

15:30 – štafeta mužů

Kdy v TV: ČT sport 15:25 (15:00 studio) Eurosport 1 15:15

Loňský šampionát: 1. Německo, 2. Norsko, 3. Francie – 6. Česká republika

Zajímavosti:

  • 9 let v řadě figurovala norská štafeta na pódiu a pokaždé u toho byl Ole Einar Bjørndalen
  • ve třech posledních závodech získala Francie medaili, Rusko na ni naopak stejnou dobu čeká
  • česká štafeta ještě nikdy neskončila na stupních vítězů

Den osmý – neděle 13. března

13:00 – závod s hromadným startem žen

Kdy v TV: ČT sport 12:55 (12:30 studio) Eurosport 1 12:30

Loňský šampionát: 1. Va. Semerenková, 2. Preußová, 3. Oberhoferová – 5. Soukalová, 29. Vítková

Zajímavosti:

  • nejvíce výher (4) mají na svém kontě Norky
  • ještě nikdy nevyhrála Francouzka
  • Česko se v dosavadních 14 závodech nedočkalo medaile
16:00 – závod s hromadným startem mužů

Kdy v TV: ČT sport 15:55 (15:30 studio) Eurosport 1 15:45

Loňský šampionát: 1. Fak, 2. Moravec, 3. T. Bø – 5. Šlesingr,  28. Soukup

Zajímavosti:

  • Němci čekají na cenný kov od roku 2007
  • dosud jsme nepoznali ruského vítěze
  • Ondřej Moravec se vešel v posledních dvou závodech do čtvrtého místa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *