Home > Novinky > Čeští trenéři oznámili konečnou nominaci. Do Osla berou tři debutanty

Čeští trenéři oznámili konečnou nominaci. Do Osla berou tři debutanty

Jessica Jislová

Jessica Jislová

Foto: Jessica Jislová (© Instagram J. Jislové)

Zkušený Jaroslav Soukup a mladí Adam Václavík a Jessica Jislová. Tahle jména doplnila 10člennou českou nominaci pro Mistrovství světa v Oslu.

Do Norska tak necestuje stabilní účastník letošního Světového poháru Tomáš Krupčík či ještě donedávna stálá členka ženské štafety Jitka Landová.

V mužském týmu kromě Soukupa a Václavíka najdeme již dříve potvrzené Michala Krčmáře, Ondřeje Moravce a Michala Šlesingra. Aktuální zprávy bohužel hovoří o tom, že se Moravec stále zotavuje po viróze ze zámoří a střevních potížích z Pokljuky. Sice už trénuje, ale i tak Ondřej Rybář na 90 % vyloučil jeho start ve smíšené štafetě. Našeho finišmana tak při obhajobě zlaté medaile bude muset zastoupit buď Krčmář, nebo Soukup.

Jislová zaplnila u žen jediné volné místo. Zdeněk Vítek se totiž už dříve rozhodl, že dá prostor Lucii Charvátové, Evě Puskarčíkové, Gabriele Soukalové a Veronice Vítkové.

Charvátovou, Jislovou a Václavíka čeká debut na Mistrovství světa. Pro dva posledně jmenované to však zřejmě nebude premiéra přímo na trati. „Startovali by v případě potřeby nahradit jiného, jakýmkoliv způsobem indisponovaného týmového kolegu nebo kolegyni,“ říká k jejich nominaci Rybář.

Jak se vám líbí sestava, kterou vybrali čeští trenéři? Podělte se o svůj názor v komentářích pod článkem nebo našem Facebooku.

Zítra si české nominované ještě rozebereme podrobněji.

Zdroj: biatlon.cz

2 thoughts on “Čeští trenéři oznámili konečnou nominaci. Do Osla berou tři debutanty

  1. Nechápu, co je to za nesmysl – jediné volné místo u žen??!! Vždyť např. Švédsko (s daleko horšími výsledky než ČR) posílá do Osla 6 žen! Proč ne my?? Tomešová je stejně dobrá jako Jislová a navíc: připravený náhradník se vždycky hodí (viz nemoc O. Moravce), pokud je na místě… (v USA nebyl a mužská štafeta ČR proto nemohla startovat)! Proč je česká výprava v minimálním počtu?? To nejsou peníze pro závodníky (nebo se tam zase chce na jejich úkor podívat nějaký “zasloužilý” funkcionář, jako to bývalo dřív)??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *