Home > Téma > 10 biatlonistek, které v sezóně 2015/16 překvapily

10 biatlonistek, které v sezóně 2015/16 překvapily

Olga Podčufarovová

Olga Podčufarovová

Foto: Olga Podčufarovová (© biathlonrus.com)

Jedním z výrazných překvapení uplynulé sezóny byla Lucie Charvátová. Které další biatlonistky dosáhly nečekaně dobrých výsledků?

10. Krystyna Guziková

Letos dosáhne na Kristova léta, na její výkonnosti to však není znát. V únoru si dokonce druhou příčkou vyrovnala osobní maximum ve Světovém poháru.

9. Mona Brorssonová

Byla jednou z hlavních postav vzestupu švédského biatlonu. Na Mistrovství světa vybojovala Brorssonová dokonce 6. pozici ve sprintu.

8. Baiba Bendikaová

Lotyšsko, to už není jen Rastorgujevs. Bendikaová sbírala pravidelně body a v Canmore její forma dokonce vyeskalovala v šokující páté místo.

7. Federica Sanfilippová

Ve sprintu v Östersundu ji porazila jen Gabriela Soukalová. Byl to blesk z čistého nebe, neboť před tímto závodem se Italka nikdy nepodívala ani do elitní desítky.

6. Maren Hammerschmidtová

Konečně dostala větší prostor v německém týmu a alespoň zkraje sezóny ho parádně využila. V Hochfilzenu premiérově vystoupala na stupně vítězů, když dojela dvakrát druhá.

5. Paulína Fialková

Společně se sestrou Ivonou vždy platila za velký talent. Až teď to ovšem tato Slovenka prokázala mezi dospělými, když se mimo jiné dvakrát vešla do TOP10.

4. Lucie Charvátová

V Hochfilzenu se málem stala další Češkou, která ví, jaké je to vybojovat ve SP individuální medaili. I pátým místem ovšem šokovala svět.

3. Justine Braisazová

Francie se může radovat z neskutečně talentované biatlonistky. Braisazová letos oslaví teprve 20 let, přesto už dvakrát pomohla štafetě ke stříbru na MS.

2. Olga Podčufarovová

Byla to zvláštní sezóna pro Rusku. Na jedné straně nečekaně poprvé v kariéře ovládla závod Světového poháru, na druhé straně vyhořela při Mistrovství světa.

1. Marte Olsbuová

Svou životní sezónu si schovala na ten nejlepší možný moment. V Oslu si tak před nadšenými fanoušky mohla spolu se svými kolegyněmi vychutnat světové zlato ve štafetě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *