Home > Téma > 10 biatlonistů, kteří zůstali v sezóně 2017/18 za očekáváním

10 biatlonistů, kteří zůstali v sezóně 2017/18 za očekáváním

Ole Einar Bjørndalen

Smutné loučení zažili v uplynulé sezóně Ole Einar Bjørndalen či Jean-Guillaume Béatrix. Daleko za očekáváním byly i výsledky dalších biatlonistů, bohužel i těch českých. Kdo bude chtít na olympijský ročník raději zapomenout?

1. Ole Einar Bjørndalen

I vinou zdravotních potíží to bohužel bylo smutné loučení krále. Ve své poslední sezóně musel Ole Einar Bjørndalen skousnout výsledky, na které nebyl zvyklý. Ani jednou se nevešel do elitní desítky, to se mu stalo naposledy před 24 lety.

2. Serhij Semenov

Všechno bylo špatně. Někdejší ukrajinský tahoun Serhij Semenov měl po celou sezónu daleko k ideálnímu fyzickému stavu, zhoršil se v běhu i ve střelbě. Bodoval jen v úvodním závodě v Östersundu, pak už měl problém vlézt se mezi 40 nejlepších i v IBU Cupu.

3. Vladimir Iliev

Když se zhoršíte ve střelbě skoro o devět procent, tak to nemůže dopadnout dobře. Bulhar Vladimir Iliev se místo dalších útoků na premiérové pódium dočkal jen chabých výsledků, jimž vévodilo 25. místo z Kontiolahti.

Vladimir Iliev a Andrejs RastorgujevsFoto: Vladimir Iliev (Autor: Petr Zbranek)

4. Jean-Guillaume Béatrix

Měl obhajovat olympijský bronz, místo skončil v IBU Cupu. Posléze Jean-Guillaume Béatrix oznámil, že skončil i celkově. Ve své poslední sezóně bral ve Světovém poháru nejlépe 19. místo, což bylo na člena francouzského áčka hodně málo.

5. Adam Václavík

Sezónu zakončil jako hrdina, když v závěrečné štafetě v Oslu zařídil české reprezentaci pátou kvótu. Jinak se ale Adamu Václavíkovi nevedlo. Nepodařilo se mu zlepšit střelbu, spíš naopak. S 69% úspěšností nemohl myslet na dobré výsledky, jen jednou sáhl ve Světovém poháru na sedm bodů.

Adam VáclavíkFoto: Adam Václavík (Autor: Petr Slavík)

6. Lowell Bailey

Jaký to paradox. Sezóna 2016/17 byla pro Lowella Baileyho životní, ta minulá jednou z nejméně povedených. Šestatřicetiletý veterán už běžecky nestíhal, navíc přišel i o skvělou více než 90% úspěšnost střelby. Ročník i kariéru zakončil pouze dvěma 14. místy.

Lowell BaileyFoto: Lowell Bailey (Autor: Petr Zbranek)

7. Simon Fourcade

Zatímco jeho bratr kráčel za sedmým velkým křišťálovým glóbem, tak on se utápěl v krizi. Simon Fourcade se krčil v celkovém hodnocení až na 42. příčce, 12 let tak špatnou sezónu nezažil. Z deseti závodů hned ve čtyřech nedosáhl ani na jeden bod.

Simon FourcadeFoto: Simon Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

8. Michal Šlesingr

Kdyby byl fit, tak by to třeba vypadalo jako v Ruhpoldingu, kde skončil dvakrát osmý. Michala Šlesingra ale prakticky po celou sezóny trápily zdravotní problémy, kvůli nimž přišel o řadu závodů a v celkovém pořadí klesl až na 47. pozici.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

9. Julian Eberhard

Čekalo se, že se po šesté příčce v celkovém hodnocení Světového poháru ještě víc přiblíží úplnému vrcholu. Julian Eberhard však lehce zpomalil a nyní skončil o deset příček níže. Útěchou mu bylo vítězství v Kontiolahti, jeho čtvrté v kariéře.

Julian EberhardFoto: Julian Eberhard (Autor: Petr Slavík)

10. Nathan Smith

Po tom, co přišel kvůli zdravotním potížím o skoro celou sezónu 2016/17, se měl vrátit zpět mezi biatlonovou smetánku. Jenže Nathana Smitha opět zradilo zdraví, a tak mohl naskočit jen do deseti závodů. Někdejší medailista z mistrovství světa se v nich nedostal na lepší než 19. místo.

Nathan SmithFoto: Nathan Smith (Autor: Martin Kaděrka)

Hlavní foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *