Home > Téma > 10 nejlepších střelkyň minulé sezóny

10 nejlepších střelkyň minulé sezóny

Laura Dahlmeierová

dahlmeier_laura_sr

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Kdyby se do žebříčku 10 nejlepších střelkyň sezóny 2015/2016 započítávaly jen biatlonistky, co objely všechny závody, vyhrála by Gabriela Soukalová. V absolutním pořadí ji však předběhlo 10 biatlonistek, o nichž se můžete dočíst v následujících řádcích.

10. Megan Tandyová – 87,1 %

Lehce nadprůměrná úspěšnost na obou položkách pomohla Kanaďance Tandyové, dříve Heinickeová, k životním výsledkům. V celkovém pořadí jí to stačilo na 37. místo, v jednotlivých závodech zase často, byť neúspěšně, atakovala elitní desítku.

9. Lisa Hauserová – 87,2 %

Ve své teprve druhé sezóně mezi dospělými se mladá Rakušanka stala pravidelnou účastnicí elitních závodů s hromadným startem. Od začátku sezóny dokonce držela krásnou sérii 14 bodovaných výsledků v řadě. Pomáhala jí hlavně špičková stojka.

8. Emma Nilssonová – 87,3 %

Je až s podivem, že s osmou nejlepší střelbou se dokázala Emma Nilssonová dostat jen jednou na bodované pozice. K 38. místu ve sprintu v Ruhpoldingu potřebovala dvě nuly, takže je zřetelné, kde má naopak slabinu.

7. Naděžda Skardinová – 87,6 %

Zdatná běloruská sekundantka Domračevové sice svou slavnou krajanku poráží pouze ve střelbě, ale i ona dokáže zajet skvělé závody. Tak jako třeba v hromadném startu v Pokljuce, kde skončila s čistým střeleckým zápisem třetí.

6. Lisa Vittozziová – 88 %

Podobný případ jako Nilssonová. Italská závodnice číslo pět ale dokázala posbírat bodů více, dokonce 46. Zvlášť tučně se její konto rozrostlo u nás v Novém Městě na Moravě, kde po bezchybném výkonu brala ve sprintu 19. místo.

5. Jana Romanovová – 88,7 %

Ruska Romanovová se může chlubit vzácně vyrovnanou střeleckou bilancí. Vestoje je úspěšnější jen o jednu desetinu. Větší rozdíl už je ale u jejich střeleckých a běžeckých výkonů, neboť jí v sezóně byla výsledkových stropem druhá desítka.

4. Julija Džymová – 88,7 %

Jediná zástupkyně tradičně dobré ukrajinské střelecké školy. Džymová, jež hlavně vestoje patří k nejlepším, ze své přesné mušky dokázala dobře těžit, třikrát se probojovala do elitní desítky a jejím maximem bylo 6. místo.

3. Jekatěrina Jurlovová – 90,7 %

Asi si všichni pamatujeme vytrvalostní závod žen na MS v Kontiolahti, kde už to vypadalo, že Gabriela Soukalová získá zlato, když se zjevila Ruska Jurlovová. Češku předběhla díky čtyřem nulám a podobně se jí vedlo i v dalších závodech. Vleže dosáhla její úspěšnost až na 96 %.

2. Karolin Horchlerová – 91 %

Celkem zkušená Němka Horchlerová nedostala během zimy moc příležitostí. Když už ale startovala, tak střelecky nezklamala. Naopak excelovala, vleže trefila 98 % všech terčů! Její běh jí ovšem nedovolil vystoupat výše než na 24. místo. I proto se pro ni v nabitém německém týmu nenašlo stálé místo.

1. Laura Dahlmeierová – 92,7 %

Měla vyšší úspěšnost střelby vestoje než vleže. Na tom by ještě nebylo nic moc zvláštního, kdyby Dahlmeierová nestřílela ležky s úspěšností přes 92 %. Ve stoje dosáhla dokonce na 93 %, čímž ve startovním poli naprosto vynikala.

(v žebříčku jsou zahrnuty jen biatlonistky s nejméně 7 absolvovanými závody)

Použité zdroje: realbiathlon.com, biathlonworld.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *