Home > Závody > Slovinské mistrovství jasně ovládli Fak a Gregorinová

Slovinské mistrovství jasně ovládli Fak a Gregorinová

Martin Kaděrka

fak_jakov_nmnm_2015_mk

Foto: Jakov Fak (Autor: Martin Kaděrka)

Jak jinak než v Pokljuce se odehrálo o víkendu Mistrovství Slovinska v letním biatlonu. Role favoritů beze zbytku naplnili Jakov Fak a Teja Gregorinová, jež suverénně ovládli sprint i závod s hromadným startem.

Mládí poraženo

Na startu obou závodů mužů chyběl Klemen Bauer, který bojuje s mononukleózou, a nepředstavil se ani další pevný člen slovinské reprezentace Janez Marič. Jakov Fak tak měl značně ulehčenou úlohu. Tu začal plnit už ve sprintu, když za sebou se dvěma chybami nechal sedmičku výrazně mladších závodníků. Nejblíže věkově i časově mu byl Rok Tršan,  jenž udělal o jednu chybu víc než Fak a ztratil na něj dvě a čtvrt minuty. Stejně se na střelnici vedlo bronzovému juniorovi Žanu Petrinčičovi, který nabral na vítěze další minutu.

Jen tři závodnice poměřily síly v kategorii žen. Pouze jedna nepřesná rána Teji Gregorinové nedávala dalším soupeřkám šanci na zisk zlata. Na obou položkách dvakrát nemířila přesně Anja Erženová, což ji zařadilo bez 10 vteřin dvě minuty za první ženu pořadí. O další minutu zpět dojela do cíle zkušená Andreja Maliová, dokonce pětkrát nepřesná.

Výsledky sprintů

Dvoučlenné startovní pole

Suverenita Jakova Faka se ještě zvětšila v hromadném startu.  Bývalý chorvatský biatlonista a nyní zástupce klubu z Pokljuky si mohl dovolit čtyřikrát minout a stejně dojel do cíle s luxusním náskokem více než dvou a půl minuty na třikrát chybující Mihu Dovžana. Tak jako Fak odstřílel další ze slovinských juniorů Mitja Drinovec, ale v běhu na něj ztratil skoro čtyři minuty. Bronz ho však jistě potěšil.

Hromadný start vynechala Andreja Maliová, takže došlo k poměrně kuriózní situaci, kdy spolu závodily jen dvě soupeřky. Druhé zlato si pohodlně vyjela Teja Gregorinová, jež navíc minula jen jednou a mohla pošetřit běžecké síly. Čtyři terče zůstaly černé po střelbách Anji Erženové, která projela cílovou páskou minutu a 48 sekund za suverénkou šampionátu.

Výsledky hromadných startů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *