Home > Téma > 11 nejlepších českých okamžiků v sezóně 2016/2017

11 nejlepších českých okamžiků v sezóně 2016/2017

Gabriela Koukalová

Měl to být článek pojednávající o 10 nejlepších okamžicích českého biatlonu v uplynulé sezóně, ale nakonec nešlo zúžit 11členný finální výběr. I to svědčí o tom, jak povedený ročník Gabriela Koukalová, Ondřej Moravec a další zažili.

11) České ženy, 3. místo, ŠT Pchjongčchang

Jediná štafetová medaile se urodila v Pchjongčchangu. A vedla k němu celkem trnitá cesta. Jessica Jislová nejprve čtyřikrát dobíjela a předávala jako 15. Eva Puskarčíková pak díky čisté střelbě posunula český tým na 5. místo. Po trestném kole ale zároveň dobrém běhu Lucie Charvátové z toho byla 8. příčka. A v cíli bronz, když Gabriela Koukalová v napínavém finiši nestačila na Olsbuovou, ale zdolala Magnussonovou.

10) Michal Šlesingr, 2. místo, SP Oberhof

V té době se hodně zabýval bojem proti dopingu. Někteří Michalu Šlesingrovi vyčítali, že na úkor biatlonu. A jeho odpověď? Ve větrném sprintu chyboval pouze jednou, navíc měl třetí nejrychlejší čas. Zdolal ho jen Rakušan Eberhard.

9) Ondřej Moravec, 2. místo, SP Kontiolahti

Jak blízko bylo vítězství. Ondřej Moravec měl na konci sezóny famózní formu, kterou proměnil ve sprintu v Kontiolahti ve druhé místo. Díky čisté střelbě a rychlému běhu přitom po stojce vedl o 5,8 sekund před Fourcadem. Francouz ho však o 6 desetin sekundy pokořil.

8) Eva Puskarčíková, 3. místo, SZ Pokljuka

Po chybě na úvodní střelbě přišlo střelecké a nakonec i běžecké galapředstavení.  Eva Puskarčíková v závěrečném kole bojovala o druhé místo a ujela Hauserové s Dunkleeovou. Dokonce se chvíli držela i s Mäkäräinenovou, na kterou však neměla. To Dorinovou Habertovou na cílové pásce zdolala a mohla se radovat z premiérového cenného kovu.

7) Michal Krčmář, 3. místo, SZ Ruhpolding

Puskarčíková nebyla jediná, kdo měl premiéru na pódiu. Díky čtyřem nulám odjížděl Michal Krčmář ze střelnice jako pátý, o 7 sekund za Šipulinem. Rus mu ujížděl, ale jaksi si zapomněl ponechat síly do samotného závěru, kde ho český reprezentant drtivým finišem udolal.

6) Koukalová a Puskarčíková, 1. a 3. místo, HS Oberhof

Ten závod neměl chybu. Gabriela Koukalová ani Eva Puskarčíková nemusely jako jediné v hromadném startu na trestné kolo, za což byly spravedlivě odměněny. Koukalová si jela pro suverénní vítězství a pak už mohla jen vyhlížet svoji krajanku, které bezpečně kontrolovala třetí místo za Dahlmeierovou.

5) Gabriela Koukalová, 1. místo, HS Nové Město

Čeští fanoušci, co vyrazili do Nového Města na Moravě, nemohli dostat lepší odměnu. Gabriela Koukalová zvládla v závěrečném hromadném startu psychicky velmi náročnou závěrečnou střelbu a rozhodla tak o svém vítězství. Na Vysočině vypuklo zemětřesení.

4) Gabriela Koukalová, 3. místo, SZ Hochfilzen

O tomhle závodě bude Gabriela Koukalová jednou vyprávět vnoučatům. Na první položce vydělávala zaseknutý náboj, ručně dobíjela a dvakrát chybovala. Na Dahlmeierovou ztrácela už 42,5 sekundy a byla až 13. Pak ale začala perfektní stíhací jízda, která skončila až u zaslouženého bronzu.

3) Gabriela Koukalová, 2. místo, VZ Hochfilzen

První střelba a hned chyba. To nebyl ideální start vytrvalostního závodu v podání Gabriely Koukalové. Pak už ale nechybovala a mířila za medailí, možná zlatou. To by ovšem Dahlmeierová nemohla zopakovat její střeleckou bilanci. Němka dorazila do cíle o 25 sekund dříve. Přesto chutnalo stříbro skvěle.

2) Ondřej Moravec, 2. místo, VZ Hochfilzen

Ondřej Moravec sehrál jednu z hlavních rolí v možná nejdramatičtějším závodě na mistrovství světa v historii. Ve vytrvalostním závodě neminul ani jeden terč a zdálo se, že míří za zlatou medailí. Byl tu ovšem zkušený Američan Bailey, který s číslem 100 také střílel čistě. Na čtvrté střelbě ztrácel na Moravce 6,4 sekundy, ale v posledním kole ho mocně stahovat. A nakonec i překonal, o pouhé tři sekundy a tři desetiny.

1) Gabriela Koukalová, 1. místo, SP Hochfilzen

Na tohle Gabriela Koukalová dlouho čekala. Stejně jako dalším českým biatlonistům ze současné generace jí unikalo individuální zlato. V Hochfilzenu ho získala hned při první příležitosti. A bylo o to cennější, že v souboji dvou čistých biatlonistek běžecky udolala Dahlmeierovou. Prostě byla v tu dobu nejlepší na světě.

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “11 nejlepších českých okamžiků v sezóně 2016/2017

 1. Můžu se zeptat na jakém programu jsi stránku tvořil?
  Já jsem svoji dělal na Webnode a nemá funkce, které vidím u tebe.
  Jinak dobrá stránka. Jen bych vylepšil, že dáváš k závodům neaktuální fotky.
  Jestli se podíváš na moji stránku, dlouho jsem na ni nedělal, takže tam nějaké aktuality a závody chybí.
  Nějak mi nejde zadat Webovou stránku, tak ji máš tady: biatlon-aktualne-cz.webnode.cz

  1. Je to postavené na WordPressu. Fotky jsou buď zakoupené, nebo volně použitelné. Nemám tisíce korun na aktuální.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *